YÜZE SAĞLIKLI GÖRÜNÜM KAZANDIRMA

      Yorum yok YÜZE SAĞLIKLI GÖRÜNÜM KAZANDIRMA

Sağlıklı bir cilde kavuşmak için ve yüzünüzün parlak bir görünüm kazanması artık sanıldığı kadar zor değildir. Etrafımızda yer alan taze sebze ve meyveler sayesinde cildimizi çok güzel bir hale getirebilir aynı zamanda sağlıklı bir görünüme kavuşturabiliriz. Kusursuz bir cilde kavuşmanın 5 sırrını sizlerle paylaşıyoruz. Öncelikle antioksidan yiyecekler tüketmeye dikkat edin. Yeterli oranda almış olduğunuz antioksidan sayesinde güneşin cildiniz üzerinde yapmış olduğu zararlı etkilerden kurtulursunuz. Canlı bir görünüme sahip olan sebze ve meyveler antioksidan açısından çok zengindir. Dış çevreden gelebilecek tehditlere karşı cildinizde bir koruyucu etki oluşturur. Bu meyvelerden örnek vermek gerekirse özellikle karadut antioksidan özelliğinin en yüksek olduğu meyveler arasında yer almaktadır. Yüzünüzün sağlıklı bir görünüm elde etmesi açısından bol miktarda sebze ve meyve tüketimine dikkat etmek gerekmektedir. Bunun yanı sıra ek olarak alınan antioksidan oranıda büyük açıdan önemlidir. Cildin genç ve dinç durması açısından etki sağlayan üzüm çekirdeğinin özü, C vitamini, glütasyon gibi ek antioksidanlar alınmalıdır.sağlıklı cilt, sağlıklı yüz, cilt sağlığı

Mutfak malzemeleri ile cildinizi koruyun

Kış döneminde ki sert soğuklardan hassas cildinizi korumak ve yaşlanmayı geciktirmek için mutfağınızda yer alan malzemeler sayesinde bunların önüne geçebilir ve daha sağlıklı bir görünüme kavuşabilirsiniz. Bunun için öncelikle azim ve sabır gereklidir. Sabah uyandığınızda aç karnınıza ılık su içmeye özen gösterin. Ilık su organizmayı ve bağırsakların temizlenmesine yardımcı olarak cildin nem dengesinin düzenlenmesine fayda sağlar. Su içtikten yarım saat sonra kahvaltı yapmaya dikkat edin. Cildinizi gece yatmadan önce ve sabah uyandıktan sonra mutlaka temizlemeye özen gösterin. Bu durumun en temel sebebi de uyku uyuduğunuz sırada ciltte depolanmakta olan yağlar gözeneklerin tıkanmasına neden olmaktadır. Bu durumda siyah nokta ve sivilce oluşumuna neden olmaktadır.

Sıvı alımına dikkat

Gün içerisinde özellikle sabah ve öğlen saatlerinde su tüketmeye özen gösterin. Sağlık ve güzellik için kullanabileceğiniz iksirli sıvılar arasında süt, taze sıkılmış meyve suları, az kahve ve açık çay çok işinize yarayacaktır. Günlük süreçte minimum 1,5 – 2 litre su içmeye özen gösterin. Aksi takdirde ileriki dönemlerde yüzünüzde kırışma ve çatlamalar oluşacağı için yüzünüzün sağlıklı bir görünüme kavuşması oldukça zor olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir