Tesettürlü Kadınların Kurtarıcısı: Feraceler

      Yorum yok Tesettürlü Kadınların Kurtarıcısı: Feraceler

Eskiden kadınların örtünmek için kullandıkları elbiselere ferace adı verilmekteydi. Kapanmak için hemen hemen her kadın ferace kullanırdı. Eski zamanlarda ferace oldukça yaygındır. Eski zamanlarda bir dönem ferace yerine çarşaf kullanılmaya başlandı. Bu süre zarfında ferace kullanımı kısıtlandı. Daha sonraları ferace kullanımı yeniden yaygınlaşmaya başlandı. Günümüzde de tesettür giyimin en vazgeçilmez parçalarından bir tanesi feracedir. Tesettür Ferace Fiyatları markadan markaya farklılık göstermektedir. Eskiden çok fazla yaygın olmayan renkli feracelerde günümüzde moda olmuştur. Modaya göre her dönemde ferace renkleri ve biçimleri değişmektedir. Bazı tesettürlü kadınlar dar bazı kadınlar ise bol ferace tercih etmektedirler.tesettürlü feraceler, tesettür ferace modelleri, tesettür kadın dış giyim

Yakalı, yakasız, fermuarlı, düğmeli her çeşitte ve renkte ferace modeli bulunmaktadır. Her ne kadar modaya uygun her türlü renkler üretilse de en fazla tercih edilen renk siyah renkli feracelerdir. Mantodan farklı olarak feracelerin yakası bulunmamaktadır ve daha ince kumaşlardan üretilmektedir. Üretim aşamasında birbirinden farklı kumaşlar kullanılmaktadır. Tercihe göre istenilen kumaşta ferace bulmanız mümkündür. Eski zamanlarda tek renk feraceleri kombinlemek için uğraşan ve zorlanan kadınlar günümüzde kombin yapmakta zorlanmamaktadırlar. Çünkü hemen hemen her çanta ve ayakkabıya uygun tipte, modelde ve renkte ferace bulmak mümkündür. Her marka günümüzde tesettür giyim de üretmeye başlamıştır. Bu çerçeve de ferace bulmak eskiye oranla çok daha kolay olmaktadır.

Ferace Osmanlı Devleti zamanında ilmiye sınıfındakiler tarafından kullanılırdı. O dönemlerden bu dönemlere kadar uzanmış, uzun bir geçmişi olan feraceler de günümüz modasına uygun olarak üretilmeye ve çeşitlenmeye başlamıştır. Eski zamanlarda üst makamların kullandıkları feraceler günümüzde herkes tarafından rahatlıkla kullanılmaktadır. Herkes tarafından rahatça satın alınabilmesinin bir sebebi de fiyatıdır. Tesettür Ferace Fiyatları oldukça uygundur. Özellikte mont, kaban ve benzeri ürünlere oranla çok daha uygundur. Bu nedenle çok soğuk olmayan havalarda tesettürlü bayanlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Ferace kullanımı kolay fermuarlı, düğmeli olabilmektedir. Bu tamamen kadının tercihine bağlıdır. Her iki türlüsünün de kullanımı kolaydır. Renk çeşidinin bol olması nedeni ile her türlü ayakkabı ve çanta ile uyum sağlaması kolaydır. Her zevke ve her bedene uygun feraceler piyasada mevcuttur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir