TESETTÜR GİYİMDE ÖNEMLİ OLAN NEDİR

      Yorum yok TESETTÜR GİYİMDE ÖNEMLİ OLAN NEDİR

Tesettür giyim için önemli olan tesettür çerçevesinden çıkmamaktır. Bunun için öncelikle tesettürün ne olduğunu bilmeliyiz. Tesettüre göre kadının el ve yüzü dışında teni görünmemelidir. Üzerine giydiği kıyafet yapışmamalı ve vücut hatlarını belli etmeyecek şekilde bol olmalıdır. Yani önemli olan tesettürün kadını koruyor olmasıdır.

Tesettür Giyimde İslama Uygun Elbiseler

tesettür eşarp, tesettür giyim, marka tesettür giyim

Günümüzde bir çok marka tesettür giyim üretmektedir. Fakat bunarlın hakikaten tesettüre önem verip vermediğine dikkat edilmelidir. Çünkü şu an piyasada olan bir çok tesettür giyimi amacını taşımamaktadır. Çoğu abartılı ve dikkat çekicidir. Halbuki tesettürde önemli olan sade olabilmek ve dikkat çekmemektir. Bunu sağlamak için baş örtülü bayanların bol ve koyu renkli kıyafetler tercih etmeleri gerekir. Tercih ettikleri bu kıyafetler aynı zamanda sadeliklerini korumaktadır. Yani abartı işleme ve desen, aynı zamanda göz alıcı ayrıntılar olmamalıdır. Yoksa baş örtülü bayan kendi düşüncesi ile çelişmiş olur. Tesettür gereği kadınlar örtünürken dikkatli olmalıdır. Yani tesettür giyim için önemli olan kadınların İslami kurallar çerçevesinden ayrılmamasıdır. Tabi bu duruma başka şeyler de dahildir. Abartı makyajdan eşarplı bayanlar kaçınmalıdır. Fazlaca yapılan makyaj dikkat çeker ve tesettürün amacından sapılır. Aynı mantıkla giyime de bu şekilde önem verilmelidir.

tesettür eşarp, tesettür giyim, marka tesettür giyimElbette her kadın güzel giyinmek ister. Fakat güzel giyinmek için şatafata gerek yoktur. Bayanlar gayet sade giyinerek de hoş bir görünüm yakalayabilirler. Önemli olan giyimde uyumu yakalayabilmektir. Tesettürlü hanımlar giyinirken genelde tesettür eşarp, çanta, ayakkabı uyumuna dikkat ederler. Üzerlerinde hangi renkte kıyafet giyerlerse giysinler bu üçü arasındaki uyumla şıklığı yakalayabilirler. Tesettürde önemli olan sadeliği koruyabilmektir. Bir çok önemli marka da elbiseler, etekler, feraceler, pardesüler, kabanlar üretmektedir. Tabi eğer tesettürlü iseniz İslam dininin buyurduklarına önem veriyorsunuz demektir. Eğer eşarplı olup aynı zamanda bir kıyafet için gereksiz meblağlar ödüyorsanız müsriflik yaparak kendinizle yine çelişmiş olursunuz. Önemli olan bir şey yaparken diğer çizgilerde de şaşmamaktır. Tesettürün anlamındaki sadelikte bir bakıma bu mevzu da kastedilmektedir. Tesettür giyim için en önemli nokta amaçtan sapmamaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir