Tesettür Giyim Tarzının Diğer Giyim Tarzlarından Farkları Nelerdir

tesettür giyim moda, Tesettür giyim, Tesettür giyim tarzıGünümüz bayanlarının tercihleri arasında yer alan tesettür giyim moda alanında da kendini göstermektedir.  Tesettür kullanan bayanlarımızın zarif ve şık olması için modacılar değişik modellerde kıyafetler tasarlamaktadır. Normal giyim kıyafetlerinden farklı olması boydan uzun olması tunikler ve pardösü kıyafetlerin tesettür giyimde çok kullanılması olmaktadır. Normal giyim kıyafetlerinde fazla uzun olmayan kıyafetler tercih edilmektedir. Tesettür giyimde dikkat edilen konuların başında bayanlar uzun olan etek ve pardösüleri tercih etmektedir. Kapalı bayanlarımız kıyafetlerini seçerken tesettür konusunda titiz davranmaktadırlar. Modern kıyafet kullanan kişiler de aynı şekilde kıyafet seçimlerine özen göstermektedirler.

tesettür giyim moda, Tesettür giyim, Tesettür giyim tarzıHerkesimden insanlar kendilerine yakışan kıyafet tarzını belirlemekte giyim tarzlarını seçmektedirler. Gençler kızlarımızın bazıları da tesettür giyimi tercih edenler arasında olmaktadır. Tesettür giyim tarzında gençlerde unutulmamaktadır. Modern giyim tarzı kullanan genç kızlar normal pantolon ve üzerine bir bluz giyerek kıyafetini tamamlamaktadır. Tesettürde ise pantolon üzerine uzun tunikler tercih edilmektedir. Kısacası, tesettür giyimde kapalı ve uzun giysiler tercih edilirken, modern giyimde biraz daha açık ve detaylı giysiler tercihler arasında bulunmaktadır. Başörtüleri modern giyimde fular şeklinde kullanılırken tesettür giyimde başı kapatmak amaçlı kullanılmaktadır. Tesettür giyim kullanan bayanlarımızın genel olarak vücut hatları fazla belli etmeyecek olan giyim tarzını benimsemektedir. Kullanılan kıyafetlerde fazla bir farklılık yoktur. Her iki kesiminde kullandığı kıyafetler genel anlamda aynı olmakta yani, etek, bluz, gömlek, pantolon ve pardesü yalnızca kullanım şekilleri farklı bir biçimde uygulanmaktadır.

Her ne şekilde olursa olsun kıyafetler arasında fazla olan fark açık ve kapalı kıyafetlerin kullanılmasından dolayı ileri gelmektedir. Kıyafetlerde değişen sadece model değişiminden dolayı olmaktadır. Bu değişimleri de bayanlar kendilerine yakışanı kullanarak uygulamaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir