Ten Rengi İle Rujun Mükemmel Uyumu

      Yorum yok Ten Rengi İle Rujun Mükemmel Uyumu

Ruj seçimi yaparken çok dikkat etmemiz gerekir çünkü dikkat çekme ve odak noktasını değiştirme durumundayız, ruj neden bu kadar önemli sorusunun birden fazla yanıtı bulunmaktadır. Ama başlıca; ruj yüzümüzün merkezinde ve en çok kullandığımız en çok mimik hareketlerini barındıran bir bölüme sürülecek, dikkat çekmemesi elde değil. Yanlış bir ruj tercihi kötü yorumları ardından getirebilir, dikkat çekmemesi ya da fark edilmemesi mümkün değildir.

Hangi Renk Ruj Kullanmam Gerekiyor

Asıl soru bu olsa gerek hangi rengi tercih etmeliyim, tamamı ile size kalmış olan bir durumdur ama doğru tercih yapabilmeniz için öngörüleri aktarmamız önemli olmaktadır. Yorgun, keyifsiz, bıkkın, bitkin veya rahatsız olduğunuz bir gündeyseniz ve ten renginizin cansızlığı ya da saçlarınızın salaşlığı tamamını ört pas etmenin tek hamlede gerçekleşe bileceğini düşünün. Oldukça iddialı renkleri tercih edin vişneçürüğü, kırmızı gibi renkler bir anda yüzünüzü ve fark edilmesini istemediğiniz tüm odak noktaları ört pas eder bu sayede birçok yükümlülükten kurtulmuş olursunuz.ten rengi ile ruj uyumunu sağlama, ruj ile ten rengini uydurma, ten rengi ile ruj rengi uyumu nasıl yakalanır

Yazın daha hafif, pembe, şeftali ve meyvemsi tonlar tercih edilirken; kış aylarında koyu kahve, toprak tonları, kırmızı ve özellikle bordo renkler ön plana çıkar. Ama ruj tercihinde kişinin ten rengi belirleyici koşul olmalı. Herkeste aynı renk ruj aynı etkiyi yaratmamaktadır. Sebebi ise ten renginizdir. Belirleyici etmen ten rengi nasıl belirleyici olur, ten renginize hangi rengin daha uyumlu olduğunu anlaya bilmeniz için bileğinizin iç kısmına rujunuzu sürün ve nasıl göründüğüne bakın ve sonuçla karşılaştırın, bu şekilde en doğru sonuca ulaşmış olacaksınız. Aynı zamanda bu yöntemle makyaj malzemeleri alırken de zorlanmayacaksınız, Genelde açık tenli ve açık renk gözlü bayanlarda kırmızı ve pembe tonları ve canlı renkler daha belirgin ve güzel durur. Esmer tenli bayanlara koyu kahve, koyu kırmızı ve bordo tonları yakışır.

Doğru renk tercihi başarının sırrı ise size uygun olan rengi tespit ettikten sonra doğru uygulama yapmanız olacaktır. Bunun sonucunda başarılı bir makyaj yapmış olacaksınız, ten renginizi unutmamanız ve ona uygun renk tercih etmeniz faydanıza olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir