Tek Taş Takı Seti Nedir?

      Yorum yok Tek Taş Takı Seti Nedir?

Tek taş yüzük, kolye ve küpeler ayrı ayrı satılabildiği gibi set olarak da satılabilmektedir. Internet üzerinden birkaç web sitesinde yaptığım araştırma sonucu bu setlerin üçlü olarak değil de 2’li olarak satıldığını fark ettim. Yani setler bir tek taş yüzük ve tek taş kolye ya da bir tek taş kolye ve tek taş küpelerden oluşturulmuş mücevherlerdir. Tek taş takı setinin fiyatını ele alacak olursak bir web sitesinde bir tek taş yüzük ve tek taş kolyenin bulunduğu setin fiyatının 2.533 TL olduğu görülmektedir.tektaş takı seti, tektaş takı setleri nelerden oluşur, tektaş takı setinde neler bulunur

Tek taş küpe ve tek taş kolyenin olduğu bir takı setinin fiyatı ise yine 2.533 TL olarak belirlenmiştir. Bu mücevher setleri arasında bir fiyat farkı olmadığı görülmektedir. Ancak bunlara ekstradan bir yüzük ya da küpe eklenmek istendiğinde muhakkak ki fiyatta artış olacaktır.

Tek taş takı seti düğünlerde tercih edilebilen bir mücevher setidir. Bu takı setleri diğer taşlı setlere nazaran daha çok göz doldurmaktadır. Dolayısıyla fiyatı da diğer takı setlerinden daha yüksektir. Tek taş takı setinin üçlü olarak satılmamasının nedeni de yüksek fiyatlı olmasına bağlanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir