Sivilcelerinizi Maden Suyunda Boğun!

      Yorum yok Sivilcelerinizi Maden Suyunda Boğun!

Ergenliğin gelmesi ile kendini belli etmeye başlayan ve uzun bir süre de can sıkmaya devam eden sivilce probleminize maden suyu ile çözüm bulabilirsiniz. Maden suyunun içinde bulunan mineral ile yüzünüz parlarken bir yandan da sivilceleriniz kuruyup yok olacaktır. Maden suyu ile sivilcelerinizi geçirmek için şu şekilde bir uygulama yapabilirsiniz.

                Bir kabın içine yarım şişe maden suyunu boşaltın. Kabın içine koyduğunuz maden suyuna büyükçe bir pamuk parçası batırın ve pamuğa aldığınız maden suyu ile yüzünüzü daireler çizerek temizleyin. Daire çizerek sildiğiniz yüzünüzü ılık su ile yıkayın ve yumuşak bir havlu ile kurulayın. Bu uygulamanın ardından maden suyunun diğer yarısı ile yüzünüzü çeşmeden akan su ile yıkarmış gibi yıkayın. Bu yıkamadan sonra yüzünüzü kurulamayın. Maden suyu ile yıkadığınız yüzünüz yarım saat ya da bir saat kadar öyle kalsın. Bu sürenin sonunda normal su ile yüzünüzü yıkayıp yumuşak bir havlu ile güzelce kurulayın. Maden suyu uygulamasını sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa yaparsanız 7-10 gün içinde yüzünüzün beyazladığını ve sivilcelerden kurtulduğunuzu göreceksiniz.Sivilcelere maden suyu çözümü, sivilceler için maden suyu, sivilce oluşumu

Sivilcelerin oluşmasının birçok sebebi vardır. Bu sebeplere dikkat ederseniz daha az sivilce oluşumu olacaktır. Örneğin; yüzünüzü gün içinde çok fazla yıkamayın. Aşırı seviyede yıkanan yüz kendini korumak üzere yağ salgılamaya başlar ve bir süre sonra bu yağ sivilceye dönüşür. Hele ki bir de toz toprak ile uğraşan biriyseniz sivilcenin yanı sıra siyah nokta oluşumu da meydana gelecektir. Gün içinde yüzünüzü en fazla 2-3 defa yıkayın. Fazla stres de yine sivilce oluşumuna zemin hazırlayan bir şeydir. Her şeyi kafanıza takmaktan vazgeçin. Rahat olun, stressiz olduğunuz sürece daha az sivilce ile uğraşırsınız.

Makyaj yapmayı seviyorsanız abartmamaya çalışın. Abartılı olarak yapılan makyaj gözenekleri tıkar ve sivilce oluşmasına neden olur. Makyaj yaptıktan sonra yatmadan hemen önce mutlaka yüzünüzü doğal maddeler ile temizleyin. Kimyasal makyaj temizleme ürünleri yerine maden suyu, gül suyu gibi sıvılar ile makyajınızı temizleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir