Şeffaf Diş Teli Nedir?

      Yorum yok Şeffaf Diş Teli Nedir?

Farklı seçenekler ile yaptıracağınız dişleriniz bir ömür boyu sizin tat almanızda etkili olacak en önemli organlarınızdır. Bir dişiniz çekildiğinde yerine yaptıracağınız dişiniz asla eskisi kadar güçlü ve kullanışlı olmayacaktır. Çarpık olarak gelişen dişler ya da üst üste çıkarak diğer dişin işlevini durduran dişler için önemli tedaviler yapılmaktadır. Aynı zamanda fırçalandığında sararması ile baş edemediğiniz ve aralarına yemek artılarının birikeceği bir ağız içine sahi olmanız sağlayacaktır.şeffaf diş teli kullanımı, şeffaf diş teli tercihi

Yemek artıkları zamanla mikrobik hastalıklara neden olacağından her diş yüzeyinde oluşan bakteri tabakası dişin zedelenmesinde yardımcı olmaktadır.  Şeffaf diş teli ordotonti uzmanlığında önerilen bir yöntemdir. Plaklar halinde dişe tatbik edilen uygulama bütün dişleri kapsamaktadır. Ölçü olarak dişinizin yapısı incelenir ve diş boyutlarına göre tek parça olarak çıkarılan plakalar seri üretim olarak sizin diş yapınıza uygun olarak üretilmektedir. Seri uygulama tedavi süresince değişkenlik gösterecek olan diş yapısına uygun olan plakaların ağız içine yerleştirilmesi içindir. Üç aylık bir süreçte kullanılabilecek plakların üretimi sağlanmalıdır. Kontrolleriniz sonucunda alacağınız sonuçlarınız ve ölçüleriniz ile her seferinde yeni bir plakaya kavuşacaksınız.

Üretimde elektronik cihazlar ile tahmin edilen diş ölçüleriniz üretime yansırken sizin alınan yeni ölçülerinizle karşılaştırılarak üretim gerçekleştirilmektedir.  Şeffaf diş teli kolaylıkla takıp çıkarabileceğiniz bir yöntemdir. Günde 22 saat kullanmanız gereken bu telleri istediğiniz zaman çıkarabilirsiniz gece dahi rahatsız olduğunuzda takmayabileceğiniz diş telleriniz için epey bir fiyat ödemeniz gerekecektir. Özel üretim olacak teller diğer metal tellere göre daha kullanışlıdır. Her bir dişin tamamını içine alarak kökten uca kadar onarım sağlayacağınız diş plaklarının kullanımı ile dişleriniz günden güne daha güzel olacaktır. Yemek yerken hatta dişinizi fırçalarken bile çıkartabileceğiniz bu teller özellikle çocuklar ve yaşlılar için uygun olacaktır. Ancak bu diş telini kullanmak için çok aşırı olmayan diş çarpıklıklarınızın olması gerekmektedir. Üstten gelecek olan köpek dişleri üzerinde uygulanması biraz zor olacaktır.  Kalıp şeklinde üretildiğinden diş kalıbınızın tam olarak alınması sık ve aşırı olan çarpıklıklar sebebi ile net alınmayabilir. Alttan ve üstten sıkıştırılan dişleriniz dümdüz mükemmel görünecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir