Saç Ektirmenin Faydaları

      Yorum yok Saç Ektirmenin Faydaları

Geçtiğiniz yıllarda dökülme gösteren saçlarınız artık üst ya da uç taraflarda açılmalara mı sebep oldu? İlerleyen saç dökülmeleri kendini kellik sorunlarına bırakıyorsa eğer, artık sizlerde bu konularda bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. İlk olarak saç dökülmelerinizi engelleyerek işlemlere başlayabilirsiniz. Bunun için bitkisel ürünler kullanılması tavsiye edilmektedir. Zaten saç dökülmeleri eğer ki psikolojik ya da genetik değil se kimyasal ürünlerden kaynaklı ortaya çıkmaktadır. Bunların yanı sıra saç dökülmelerini engelleyemediniz ve artık kellik sorunu ortay çıkmış ise, saç ektirme merkezleri bu konuda sizlere FUT ve FUE teknikleri ile profesyonel bir destek vermektedir. İlk olarak teknikler hakkında kısaca bilgiler vererek, dikkat etmeniz gereken noktalara da yer verelim.saç ektirmenin avantajları, saç ektirmenin dezavantajları, saç nasıl ekilirFUT ve FUE teknikleri

Saç ekim merkezleri eski yıllarda FUT tekniği ile saçlarınızın yeniden oluşturulmasını sağlamaktaydı. Fakat alınan kıl kökleri blok blok alınmasından dolayı yeni tekniğe göre tercih edilir bir teknik değil. Bundan dolayı artık saç ektirme için kullanılan FUE tekniği saç ekim merkezleri tarafından tercih ediliyor. Sizlerde FUE tekniklerinden yararlanarak, daha sağlam ve gür saçlara sahip olabilirsiniz. Tabi ki merkezlerin sizlere verdiği desteklerin profesyonel olmasına ve işlemlerin uygulanacağı mekânın steril, hastane şartların taşıyor olmasına özen göstermeniz gerekiyor. Eğer ki bu özelliklere dikkat etmez ve sağlık bakanlığından onay almamış, yasa dışı bir saç ekim merkezi ile çalışırsanız, ciddi enfeksiyonlara yol açılarak, sağlık sorunları dolayısı ile mağdur olabilirsiniz.

Fiyatlandırma için görüşün

Sağlık bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş olan merkezlerin fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak için, WhatSapp ya da mail hesapları ile saçlarınızın fotoğraflarını göndererek ortalama bir fiyat belirlemelerini isteyebilirsiniz. Böylelikle ön bilgi olarak fiyat hakkında detaylara sahip olabilir, merkez merkez dolaşmadan fiyatlar hakkında az da olsa fikirlere ulaşabilirsiniz. Uygun gördüğünüz bir saç ektirme merkezi seçimi yaptıktan sonra randevu olarak ilk muayene için merkeze gitmeniz gerekecektir. Randevu esnasında planlama yapılarak, saç dökümleri ve saç tipleri analiz edilecektir. Bazı testler yapılması gerekirken, cilt problemlerinden uzak durmanız için doğru tekniğin uygulanması oldukça önemlidir. Yine konu hakkında diğer bilgilere web adresimiz üzerinde yer alan farklı başlıklar tarafından ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir