Saç Ekimi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

      Yorum yok Saç Ekimi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Saç ekimi konusunda çok büyük bir talep yaşanması nedeniyle bu konu hakkında bilgi almak isteyen kişilerin akıllarına zaman zaman çeşitli sorular takılmaktadır. Saç ekimi yöntemlerinin sürekli güncellenmesi nedeniyle de soruların cevapları ufak değişimler gösterebilmektedir.

Saç ekiminde hangi yöntem daha avantajlıdır?

sac-ekimi-bronzageamontreal-2

Saç ekiminde iki yöntem kullanılır:

  1. FUT: Saç köklerinin gruplar halinde alınarak transfer edildiği yöntem. Bu yöntem oldukça eskide kalmıştır.
  2. FUE: Saç köklerinin teker teker alındığı ve transfer edildiği yöntemdir ve günümüzde en sık kullanılanı budur. Bu yöntem tek tek saç kökü alındığı için daha avantajlıdır.

Saç ekiminden önce nelere dikkat edilmelidir?

Kişiler saç ekiminden bir süre sigara ve alkol tüketimine ara vermelidirler aksi halde kanamalar durmayabilir. Bununla birlikte saç ekiminden bir hafta önce kan sıvılaştıran ilaçların kullanımına da ara verilmesi gerekir. Saç ekimi için saç uzunluğunun kısaltılması gerekmektedir. Bu uzunluğu ise doktorlarınız ile görüşebilirsiniz.

sac-ekimi-bronzageamontreal

Saç ekimi için hastaneye nasıl gelinmelidir?

Kişiler saç ekimi yapılacağı için rahat kıyafetler giymeye özen göstermelidirler. Özellikle de kafadan geçecek tarzda değil de önden düğmelenebilir ve geniş boğazlı ürünler tercih etmeleri daha iyi olacaktır. Doktorun söylediği diğer önlemlerde alınmalıdır ve işlem saatinden daha erken gelinmesi genel durum hakkında konuşulması için daha iyi olacaktır.

Saç ekimi işlemi ne kadar sürmektedir?

Saç ekiminin süresi kişilerden alınacak olan saç köklerine göre belirlenir. Mesela bazı kişilerden çok fazla saç kökü almak gerekebilir. Böyle zamanlarda operasyon süresi de uzayacaktır. Ancak kısa süren seyrek saçları sıklaştırma türü işlemler ise kısa sürede tamamlanabilir. Genel olarak 2-8 saat arası sürmektedir.

Saç ekimi işlemi ağrılı mıdır ve çok kanama olur mu?

Saç ekimi işlemi sırasında kişilere lokal anestezi içeren ve uyuşturan ilaçlar uygulanmaktadır. Bu ilaçlar sayesinde kişiler yapılan işlemler sırasında herhangi bir ağrı ile karşılaşmazlar. Aynı zamanda FUT saç ekimi sırasında kişilerde daha fazla kanama olur ancak bu çok büyük bir kanama değildir. FUE saç ekiminde ise saç köklerinde daha az kanama meydana gelir.

Ekilen saçlar ne kadar süre sonra çıkar?

Ekilen saçlar ilk olarak 1-1.5 ay gibi bir sürede çıkmaya başlarlar. Ancak ilk çıkan saçlarda dökülme görülebilir. Daha sonrasında ise 3-4 ay gibi bir süre sonra bütün saçlarda çıkma meydana gelir. Eğer kişinin beslenmesi ve saç bakımı doğru şekilde ilerliyorsa 6 ay gibi bir sürede çıkmış olurlar. Saçların eskisi kadar gür ve doğal görünmesi ise 12 ayı kapsar.

Saç ekiminden sonra neler yapılmalıdır?

Saç ekiminden sonra ağır işler yapılmamalı ve tozlu, rüzgarlı ortamlardan uzak durulmalıdır. Dışarı çıkılırken kişiler saçlarını güneşin etkilerinden ve çevreden korumak amacıyla şapka türü bir ürün kullanmalıdırlar. Ev içerisinde ise saçlar açılabilir ve oksijen alması sağlanabilir. Doktorun verdiği ürünler dışında saça bir şey uygulanmamalı ve bakımı da doktorun tavsiyesine göre yapılmalıdır. Saç ekiminden sonra başı kaşımamak, ağır bir darbe almamak da gerekir. Spor yapılmamalı ve sigara, alkol türü ürünlerden uzak durulmalıdır.

Saç ekimi kimler için uygundur?

Saç ekimi saçlarında seyrelme ve kelleşme problemi olan kişilere uygulanabilir. Saç ekimi için yaş sınırlaması yoktur. Kişilerin saçlarında meydana gelen dökülmelere göre saç ekimi yapılabilir.

Saç ekiminden sonra ekilen saçlar dökülür mü?

Saç ekimi yapılan bölgedeki saçlar oldukça sağlam köklerden alındığı için dökülme yaşanmaz.

Saç ekiminin herhangi bir yan etkisi ve ya zararı var mıdır?

Saç ekiminin günümüzde bilinen hiçbir yan etkisi ve zararı bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir