Saç bakımı ile sağlıklı saçlar

      Yorum yok Saç bakımı ile sağlıklı saçlar

Saçları kadınların en önemli varlıklarındandır. Her kadın öğrendiği trend bilgileri ile modayı takip ederek bir tarz ortaya koyabilir ve giysileri konusunda destek alabilir. Ancak saçlarda durum bundan çok farklı olmakla birlikte para harcamak demek sağlıklı saçlar demek değildir. Bilinçli olmanın önem taşıdığı saç bakımı doğru ipuçları ile aslında oldukça kola ve hızlıdır.

Saç tipinizi ya da sorunlarını bilmekle birlikte bu duruma iyi gelecek birkaç bilgiye de sahip olmak büyük ücretlerle işleri zorlaştırmaktan çok daha kolay sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

Saçların beslenmesi

Saçların beslenmesi iki türlü gerçekleşir. Birinci insanın vücut yapısından kaynaklanmakta ikinci beslenme ise saç köklerinden gelmektedir. Saçlarınızın sağlıklı olabilmesi için öncelikle sizin bedeninizin sağlıklı olması gereklidir. Düzenli beslenmeye dikkat eden vücudunuzun ihtiyaç duyduğu tüm besin gruplarından gerekli miktarlarda alan kişilerin saçlarının sağlığı konusunda bir adım önde olduğu kesindir. Vücudun sağladığı mineral ve vitaminler saçlarınızın gerekli beslenmesini sağlayabilmektedir.saç bakımı, sağlıklı saçlar, saç bakımı ve sağlıklı saçlar

Bakım ve dikkat edilmesi gerekenler

Saç köklerinize düzenli ve özel bakımlar yapmak onları daha sağlıklı hale getirmek için önemlidir. Bakım süreçleri saç tipinize göre değişiklik göstermekle birlikte, evinizde bulabileceğiniz birçok malzeme ile saçınıza uygun bakım ürününü kendiniz yapabilmeniz de mümkündür. Zeytinyağı, yumurta sarısı ve bal bu organik saç bakım maddelerinin en sık kullanılanlarındandır. Bu doğal saç bakım maddelerini ayda 1 ya da 2 kez uygulamanız yeterli bakımı sağlayacaktır.

Saçlarınız hassas ve ince yapılarda olmasından kaynaklı olarak darbe ve maruz kaldığı etmenlere karşı oldukça kırılgandır. Bu nedenle saç bakımında asıl püf nokta onları korumaktır. Böylece engellemesi gereken sorunlar oluşmadan önlenebilmektedir.

Saçlarınız boya ya da saç şekillendirme gibi işlemlerden olabildiğince uzak tutmak hasarı önlemede en önemli aşamadır. Saçlarınızı yalnızca makinelerin yapay sıcaklığından değil yaz mevsimindeki doğal kurumadan da korumanız gereklidir. Yaz aylarında kullanacağınız yağlar ya da koruyucu spreyler yalnızca güneşin değil tuzlu suyun da etkilerini azaltacaktır. Ancak saçlarınızı çok sık kimyasal maddelere maruz bırakmak da çok sık yıkamak gibi saçın kendi doğal yağlarının yok olmasına neden olabilmekte ve saçın kendi doğal yağı, kırılmaları önlemede engelleyici olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir