Saç Bakım Ürünlerinin Önemi

      Yorum yok Saç Bakım Ürünlerinin Önemi

Yıpranmaya oldukça yatkın olan saçlarımızın bakıma, ilgiye ve onlar için zaman ayrılmasına ihtiyaçları vardır. Öncelikle saç sağlığınız için yapmanız gereken belli başlı şeyler nelerdir onlara değinelim;saç bakım ürünleri, saç bakım ürünü kullanımı, saç bakımı için ürünler

  • Saçlarınızın uç kısımlarını belirli aralıklar ile düzenli olarak kestirin; böylelikle saç kırıklarının oluşmasını engellemiş olacaksınız.
  • Saçlarınızı zaman zaman dinlendirin; banyo sonrasında saçlarınızı yüksek ısılı kurutma makineleri ile kurutmaktan ziyade, havlu ile saçınızın nemini alıp kendi haline kurumaya bırakın.
  • Saçlarınıza yüksek ısı uygulamaya son verin; saç şekillendirme cihazlarınızın ısı derecesini minimum düzeye indirerek saçınıza uygulayın. Böylelikle saçınızın kimyasal yapısını korumuş olacaksınız.
  • Sağlıklı beslenin; saçların yapı taşı olan keratin proteini saçlarınız için gereklidir. Siz sağlıklı bir şekilde beslenip yeterli proteini aldıktan sonra saçlarınız da ihtiyacı olanı elde etmiş olacak.
  • Saç dökülmelerini önleyin; doğru fırça tercihi ile bu durumu en aza indirgeyebilmeniz mümkün. Top uçlu bir fırça işinizi görecektir.

Yukarıda maddelemiş olduğumuz öneriler sizlerin saçlarınız için hali hazırda uygulamanız gereken standart şeylerdir.  Bunların yanı sıra saçlarınızın ihtiyacı olan bakımın giderilmesi için imdadınıza pratik, çeşitli ve etkili saç bakım ürünleri yetişiyor. Siz, saçınızın neye ihtiyacı olduğunu bilmeli ve ihtiyaca yönelik doğru – gerekli saç bakım ürünlerini tercih etmelisiniz. Çünkü; gereksiz yere saçınıza uygulamış olduğunuz saç bakım ürünlerisaçlarınızın var olan canlılığını yitirmesine ve sebum dengesinin bozulmasına yol açarak yağlanmada artış gözlenmesine neden olabilir. Dolayısı ile ihtiyaca yönelik ürün tercih edilmeli, yeteri miktarda uygulanmalı ve aşırıya kaçılmamalıdır.

Saç bakım ürünlerinin mevsimsel kullanımı

Aynı zamanda saçlarınıza mevsime ve havaya göre muamele yapmanız gerektiğine de unutmamalısınız. Örneğin; kışın ağırlıklı olarak nemlendirici özelliği ağır basan yoğun saç bakım ürünleri kullanırken, aynı ürün sıcak havalarda saçlarınızı ağırlaştıracağı için yaz mevsiminde tercih edilmemeli ya da daha uzun aralıklar ile saça uygulayarak kullanılmalıdır. Yaz mevsiminde ise saçlarınızı güneş ışınlarına karşı koruyacak, kurumasına ve yıpranmasına engel olacak saç bakım ürünlerinin ağırlıklı olarak seçilmesi saçlarınızın nem dengesini koruması açısından daha sağlıklı bir karar olacaktır. Böylelikle sağlıklı, bakımlı ve güzel saçları elde edebileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir