Psikolog Merkezleri Seansı

      Yorum yok Psikolog Merkezleri Seansı

-Alanında yeterli donanımlara sahip uzman bir psikologdan ilk defa psikoterapi desteği almak istediğiniz zamanda, ilk seanstan kişisel beklentileriniz almış olacağınız bu terapiye devamlılığınızı pozitif ve ya negatif şekilde etkileyebilir. İlk görüşme psikoloğun sizin sıkıntılarınızıdinlediği, bu sıkıntılara karşı gözlem yapıp değerlendirme yaptığı bir görüşmedir. Psikolog, sıkıntıya ve psikolojik desteğe ihtarcı olan kişinin durumuna bağlı olarak belirli zamanlarda yorum yapabilir ve bu yorumlar neticesinde yönlendirme yapabilir. Danışana isteğine göreikinci bir görüşmeden önce çeşitli testler isteyebilir. Psikoterapi süreci zaman isteyen bir süreçtir. Sağlıklı bir danışmanlık hizmeti alabilmek için psikolog tarafından güzel bir değerlendirme yapılması ve doğru bir zamanda müdahale edilmesi oldukça önemlidir.psikoloji merkezleri, psikolojik danışma, psikolog merkezleri

Seans süreleri

Psikolog merkezleri seansıortalama 50 dakika sürmektedir ve haftada bir ya da ihtiyaç durumunda iki kez gerçekleşmektedir. Danışanın ilerleme hızına ve sorununbüyüklüğüne bağlı olarak seans sayısı değişiklikler olabilmektedir.

Psikolog merkezleri seansı psikolojik destek verdiği bireysel görüşmelerde ortalama 50 dakika, toplu görüşmelerinde ise ortalama olarak 90 dakika gibi bir süre belirlemektedir. Bazıözel durumlarda psikolog, danışanınsorunlarına göre özel bir terapi programı da belirleyebilir.

Psikolojik terapinin amacı

Terapide ana hedef olabildiğince kısa sürede kalıcı bir iyileşme sağlamaktır. Bu sebeplerden dolayı kısa süreli, çözüme odaklı terapi yetileri olan Bilişsel Davranışçı ve EMDR terapi teknikleri kullanılmaktadır. Danışanın problemleri bir kaç seansta çözebileceği gibi, kimi zamanlarda belirli etkenlere bağlı olarak 10-12 seans sürebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir