Mutlaka İzlemeniz Gereken Efsane Yabancı Diziler

      Yorum yok Mutlaka İzlemeniz Gereken Efsane Yabancı Diziler

Yerli dizilerden sıkıldıysanız mutlaka yabancı dizilere yönelmelisiniz. Bu yazımızda sizlere tavsiye edeceğimiz yabancı dizilerin her birisi kendi alanında muhteşem dizilerdir. Türk dizileri gibi klişe senaryoları olmadığı gibi gerçekten yaratıcı senaryoları ve hoşa giden esprileri bulunmaktadır.

  1. Person of İnterest: Aksiyon-bilimkurgu alanında kurgulanmış bir dizidir. Dizinin baş karakterleri ve bir yapay zeka hayatı tehlikede olan insanları kurtarmak için ellerinden geleni yapmaktadır. Tabii bunu yaparken aksiyonu bir an için bile olsa geri planda bırakmamaktadırlar. Aksiyonun yanı sıra gülümseten sahneleri de oldukça boldur. Merak etmeyin Türk dizilerindeki gibi aşk-meşk olayları bu dizide çok şükür ki yok.Yabancı diziler, en iyi yabancı diziler, tavsiye diziler
  1. CSI Las Vegas: Olay yeri inceleme uzmanlarının yaptıkları muhteşem gözlem ve deneyler ile suçlular bıraktıkları izler yüzünden çok kısa sürelerde yakayı ele veriyorlar. Ancak yine hatırlatmak isteriz ki yerli polisiye dizilerinde olduğu gibi konu-komşuya cinayeti işleyeni gördünüz mü diye sorularak değil kanıtlar birçok farklı analizden geçirilerek katile ulaşılmaktadır.
  1. Under The Dome: Dizi şuan bitmiş durumda ancak harika bir dizidir. Bir kasaya bir anda nereden geldiği bilinmeyen bir kubbe iner ve kasabaya ne giriş ne de çıkış yapılamaz. Durum böyle olunca kasaba halkı kubbenin sırrını çözmeye çalışırken bir yandan da kubbenin içinde hayatlarını devam ettirmeye çalışmaktadır. Bilimkurgu-ihtiras-şehvet-hainlik ne ararsanız bu dizi de yer almaktadır.
  1. Criminal Minds: Suçluluarı yakalamak için onlar gibi düşünmek, onların nasıl düşündüğünü bilmek gerekir. Criminal minds ekibi tam da bunu yapıyor ve suçun işleniş biçimine bakarak suçlunun profilini çıkartarak olası suçluları tespit edip suçluyu saptırıyorlar. Bilimin aksiyona dönüştüğü bu diziyi mutlaka izlemelisiniz.
  1. Sleep Hollow: Yıllardır uyuyan bir asker olsanız ve bir anda toprağın altında canlanıp hiç de aşina olmadığınız bir zamanda kendinizi bulsanız nasıl hissederdiniz. Hem de uyandığınız zamanda baş düşmanınız da sizin ile birlikte uyanmış ve insanlığın sonunu getirmek için elinden geleni yapıyor olsaydı. Sleep Hollow bir kasabayı konu alan, ancak tüm insanlığı ilgilendiren bir senaryo ile karşımıza çıkıyor. Fantastik olayları seviyorsanız mutlaka bu diziyi de listenize eklemelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir