Mutfakta Hayatınızı Kolaylaştıracak Bilgiler

      Yorum yok Mutfakta Hayatınızı Kolaylaştıracak Bilgiler

Kadınların zamanlarının büyük çoğunluğu mutfakta geçiyor. Yemek yaparken, temizlikte, ve ya eşya yerleşimi konusunda uygulanacak pratik bilgiler sayesinde mutfakta geçirdiğiniz zamanı daha eğlenceli, kolay ve zahmetsiz bir hale getirmek sizin elinizde olduğunu unutmayınız. Gelin bunlara hep beraber bakalım.Mutfak için pratik bilgiler, pratik bilgiler, mutfakta pratik bilgiTazelik İçin Yapabilecekleriniz

  • Yumurtalar için bayatlık testi: Yumurtanızı yemeden önce taze olduğundan emin olmak için ihtiyacınız olan tek şey 1 bardak su. Yumurtaları suyun içine bırakın ve gözlemleyin. Eğer dibe çöküyorsa yumurtanız oldukça tazedir. Kararsız bir şekilde yüzmesi halinde yemenizde sakınca yoktur ancak yumurtanız taze de değildir. Eğer suyun üstünde yüzüyorsa da yememeniz daha iyi olacaktır.
  • Sürekli taze ekmekler için: Önce bayat ekmekleri tüketip tazeleri yemek için fırsat bulamıyorsanız bayatlayan ekmeklerinizi hızlı bir şekilde sudan geçirerek alüminyum folyolara sarın. Daha sonra ısıtılmamış fırınınızı 150 dereceye ayarlayarak 15 dakika kadar bekletin. Ekmekleriniz taptaze olacak.
  • Yumurtanızı kolayca soymak için: Yumurta haşlama suyuna çay kaşığının ucuyla bir miktar kabartma tozu ya da sirke katarak yumurtalarınızı neredeyse bir hamleyle soyabilirler.

Mutfakta Kolay Temizlik

  • Çay, kahve içmek için kullandığınız kupalara yerleşmiş lekeler için bulaşık bezi, bulaşık deterjanı ve tuz kullanabilirsiniz. Kupalarınızı sıcak suyla kabaca duruladıktan sonra bulaşık bezini hafifçe ıslatın ve üzerine 1 çay kaşığı kadar tuz ve biraz deterjan dökerek kupalarınızı yavaşça ovalayınız. Böylelikle lekeleriniz kısa süre içinde kaybolmaya başlar.
  • Kesme tahtasını temizlemek oldukça uğraştırıcı bir hal alabilmektedir. Ayrıca en çok bakteri birikimin olduğu mutfak aletlerinden olması nedeniyle de temizliğine dikkat etmek gerekmektedir. Tuz ve limon kullanımıyla kesme tahtalarınızı kolayca temizleyebilirsiniz. 1 tatlı kaşığı tuzu kesme tahtanızın üstüne serpin ve yarım limonun suyunu tahtanızın üzerine iyice sıkın. Limonun diğer yarısıyla da tahtanızı iyice ovun.
  • Mikrodalganızda oluşmuş inatçı lekeler için limondan faydalanabilirsiniz. Bir kabın içine 1 bardak su koyarak üzerine 1 limonu iyice sıktıktan sonra kalan limon kabuklarını içine atın. Daha sonra mikrodalga fırınınız içine koyarak 5 dakika kadar ısıtma modunda fırını çalıştırdıktan sonra kapağını açmadan 5 dakika daha bekleyin. Su dolu kabı çıkarın. Şimdi lekelerinizi bir bezle kolaylıkla temizleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir