Memede şekil bozukluğu neden olur?

      Yorum yok Memede şekil bozukluğu neden olur?

Asimetrik Meme Bozukluğu

İki memenin şeklinin ve boyutunun birbirinden çok farklı olması ciddi hastalıkların habercisi olabileceği gibi estetik de olabilir. Meme şekillendirme birçok nedenden dolayı gelişebilir. Gelişimsel bozukluklar, adet döngüsü, hamilelik, emzirme ve hormonal değişiklikler meme asimetrisi sorunlarına neden olabilir. Meme deformitesinin bir başka nedeni de kistlerdir. Oluşan kistler iyi huylu veya meme kanseri belirtisi olabilir. Göğüslerin anormal büyümesi veya deformasyonu durumunda doktora başvurmalısınız. Asimetrik memenin altında yatan neden tümör oluşumu değilse, memenin asimetrisinin tedavisi plastik cerrah tarafından planlanabilir. Vücut ile uyumlu yüksek kaliteli silikon protezler ile iki memenin simetrisi sağlanarak estetik açıdan rahatsız edici asimetrik görünüm ortadan kaldırılabilir.meme şekil bozukluğu, memede şekil bozukluğu oluşması, meme şekil bozukluğu nedenleriMeme depresyonuna ne sebep olur?

Meme depresyonu, meme ucunun içe doğru sıkışmasıdır. Meme ucu bastırılmışsa veya içe doğru batmışsa, bunun nedeni tasarım nedenleri olabilir. Meme başı çevresindeki pembe veya kahverengi deri bölgesinin altında ve meme altındaki süt kanalları kas tabakasıdır. Meme başı çevresindeki süt kanallarının veya geniş kasın yapısal olarak bozulması meme ucunda bir depresyona veya depresyona neden olabilir. Daha sonraki meme dokusunda enfeksiyon ve iltihaplanma, aşırı kilo alıp verme, emzirme, göğüs travması veya meme kanseri meme başının içe doğru batmasına neden olabilir. Meme başı hafifçe sıkıştırılırsa meme başı etrafındaki dokuya basıldığında düşebilir. Bununla birlikte, memenin ilerleyici bir şekilde çökmesiyle birlikte, meme başı dışarıdan müdahaleye rağmen dışarı çıkmaz, ancak tamamen batar.

Kötü huylu bir meme kanseri nasıl tanınır?

Meme kanseri, süt kanalını ve süt üreten hücreleri oluşturan meme dokusundaki hücrelerin kontrolsüz çoğalmasından kaynaklanır. Erken teşhis, kadınlarda görülen tüm kanserlerin yaklaşık% 33’ünü oluşturan meme kanseri tedavisinin etkinliğini artırır.

Meme kanseri semptomları

Hareket etmeyen veya kaymayan ancak zamanla büyüyen sert ve ağrısız meme şişmesi.

Meme boyutunda gözle görülür bir artış veya şekil değişikliği, asimetrik meme anormallikleri

Memede portakal kabuğu benzeri yapılar, hafif şişlik, çökmüş meme uçları, genişlemiş kan damarları, morarma ve kızarıklık

Meme başı çevresindeki pembe-kahverengi alanda büyüme, renk değişikliği, düzleşme, yaralar ve çatlaklar.

Meme ucundan akıntı (kanlı veya kansız olabilir)

Palpasyonla görülebilen koltuk altı şişmesi (ağrılı veya ağrısız olabilir)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir