Meme Küçültme Estetik Ameliyatları Sonrasında

Meme Küçültme Estetik Ameliyatları Sonrasında

Meme estetiği ameliyatları sonraki ilk günler genelde hafif ağrılı sayılabilecek şekilde geçecektir. bu ağrılar alınacak ağrı kesici yöntemleri ile en aza indirilirler. Ameliyat sonrasında göğüsleri saracak, yumuşak bir ameliyat südyeni takılır. Bu südyen doktorunuzun ön gördüğü süre boyunca takılmalı ve çıkarılmamalıdır. Göğüs ameliyatları sonrasında göğüslere drenler konur bu drenler içte oluşacak bir sıvı akımına karşı akışkanın göğüs bölgesinde toplanarak bir komplikasyona neden olmaması için takılır. Ertesi gün hasta tabursu olurken bu drenler çıkarılır. Göğüs küçültme estetiği ameliyatlarında kendiliğinden eriyebilen dikişler kullanılır. Bu dikişler ameliyat sonrasında her geçen gün kendiliğinden eriyeceği için dikişlerin alınmasına gerek kalmayacaktır.

Estetik ameliyatı sonrasında göğüslerde bir dönem hissizlik kayıpları olacaktır. Ame bu durum kesinlikle geçici bir durumdur. Memelerde ve meme başlarında şişlik olabilir. Hasta yaklaşı olarak durumunada bağlı olarak bir hafta kadar sonra işine geri dönebilmektedir.

Meme Küçültme Estetiği Ameliyatının Riskleri

genel anestezi altında uygulanan her ameliyat bir miktar risk taşır bu gibi ameliyatlarda olduğu gibi göğüs küçültme estetiği operasyonlarında da riskler vardır.

Göğüs Küçültme Ameliyatı Sonrasında Görülebilecek Komplikasyonlar;

Kanama: Çok nadir görülebilen bir durumdur. Ameliyat sonrası takılacak olan drenlerle önlemi alınır.

Enfeksiyon: Enfeksiyonlar oldukça az görülebilir. Ameliyatın hemen ardından alınacak antibiyotiklerle bu durumun oluşması önceden engellenir.

Göğüslerde Duyarlılık: Göğüslerde ve göğüs başlarında hissizlik kayıplarıdır. Bu hissizlik kayıpları kısa sürelidir.

Göğüzlerde olabilecek izler: Meme küçültme ameliyatında izler olur fakat bu izler yukarıda da bahsettiğimiz gibi uzun zamanlı olarak kaybolacaklardır.

Yaraların iyileşmesinin gecikmesi: Bu durum beslenme alışkanlıklarınıza, sigara kullanımınıza bağlı olarak doktorunuzun ameliyat sonrası tavsiyelerine uyulmadığı zamanlarda baş göstermektedir. Ameliyat sonrasında genellikle doktorunuzun vermiş olduğu önerilere uymanız ameliyat sonrası döneminizi rahat geçirmenize yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir