Kıvırcık Saçlar İçin Maske

      Yorum yok Kıvırcık Saçlar İçin Maske

Kıvırcık saçlar bilhassa nemli havalarda kontrol edilemez ve şekil vermenin mümkün olmadığı bir hal alıyor. Doğal malzemeler kullanarak hazırlayabileceğiniz saç bakım maskeleri ile saçlarınızı sakinleşir ve şekil vermek kolaylaşır. Maske için çeyrek su bardağı zeytinyağı, 1 çay bardağı bal ile 1 yumurta gereklidir.

  1. Maske: Yumurtayı bir kase içinde iyice çırptıktan sonra zeytinyağını ekleyerek karıştırınız. Karışımı diplerden uca kadar sürdükten sonra duş bonesi takarak yarım saat saçınızda bekletmelisiniz. Eğer boneniz yoksa başınıza ılık bir havlu sarınız. Maskeyi ılık suyla duruladıktan sonra nemlendirici şampuan kullanarak saçlarınızı yıkayın. Maskeyi hazırlarken zeytin yağı yerine badem yağı ya da susam yağı kullanılabilir.
  2. Maske: Bir litre ılık suya bir çay kaşığı bal ekleyip bal eriyinceye kadar iyice karıştırınız. Daha sonra bu ballı suyu saçlarınıza iyice yedirin ve geniş dişli bir tarakla taramalısınız. Saçlarınız kuruyuncaya kadar bekleyin ve nemlendirici bir şampuanla yıkayınız.
  3. Maske: Yukardakilere ek olarak ise, muz ve süt ile kıvırcık saçlar için maske hazırlanabilir. Derinlemesine nemlendirme özelliği bulunan bu maske için bir kase süte iyice ezilmiş 1 adet muzu ekleyin ve karıştırdıktan sonra saçlarınıza sürünüz. Yarım saat beklettikten sonra ılık su ve şampuanla çıkarın. Bu maske boya işleminden sonra ayda bir kez tavsiye ediliyor. Maskeyi hazırlarken süt yerine yoğurt kullanılabilir.kıvırcık saç bakımı, kıvırcık saç maskesi, kıvırcık saç bakım maskesiKıvırcık Saç Bakımı!

Şampuan: Şampuan kullanımını haftada 2 kere ile sınırlandırınız. Her gün şampuanlamak saçlarınızı ve saç derinizi kurutacağından daha çok kabarmasına neden olur. Şampuan kullanırken saçların çok kurumaması için önce nemlendirici kullanın. Saçlarınızı köpürtürken başınızın üzerinde toplamayın bu kırıkların artmasına sebep olur. Şampuanı köpürtürken parmak uçlarınızda saç diplerine masaj yapmayı unutmayınız.

Nemlendirici: Şampuan kullanmadığınız günlerde ise nemlendirici bakım ürünleri ile saçlarınızı yumuşatınız. Nemlendiriciyi uygulamak için ıslak saçları tutamlara ayırın ve avuç içine döktüğünüz nemlendiriciyi dipten uçlara doğru sürünüz. Daha sonra ılık suyla saçlarınızı durulayabilirsiniz.

Vitamin: Beslenmenize bol miktarda yeşil yapraklı sebze ile taze meyve eklemek saç sağlığı için gerekli vitamin ve mineralleri almanıza yardımcı olacaktır. Eğer gıdalar yoluyla alamıyorsanız vitamin takviyesi kullanılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir