Kişisel bakımın altın kuralları

      Yorum yok Kişisel bakımın altın kuralları

Kişisel bakım kadınlar ve erkeklerin hem sağlıkları için hem de toplumda edindikleri yer için oldukça önemli bir noktadır. Peki, kişisel bakım denince neler akla gelmelidir? Kişisel bakım genel olarak vücut temizliği ve vücut bakımıdır. Dışarıdan bakıldığında vücudumuzun hem temiz hem de bakımlı görünebilmesi için kişisel bakım artık günümüzde özellikle bir şart haline gelmiştir. Özellikle kadınlar için sadece temizlik ve bakım değil aynı zamanda makyaj ve yüz güzelliği de kişisel bakım içerisinde yer almaktadır.kişisel bakım, kişisel bakımda dikkat edilmesi gerekenler, kişisel bakımın püf noktalarıErkekler için kişisel bakım

   Erkeklerin kişisel bakımlarında en önemli noktalar arasında ağız ve diş bakımı ve vücudundaki kılların bakımı yer almaktadır. Erkekler genellikle kişisel bakım denince saç ve sakal bakımını algılamakta fakat bununla beraber vücudundaki diğer koltuk altı, genital bölge veya kulak çevresi gibi birçok kıllarını da temizlemek ve bakımını yapmak erkeklerin kişisel akımlarında önemli noktalardandır. Bunun yanı sıra erkekler vücudundaki ter ve diğer kokularını önlemek için de deodorant veya diğer bakım ürünlerini kullanmalıdır.

Kadınlar için kişisel bakım

     Kadınlar hem yazın hem de kışın birçok kez etek veya elbise bunumla beraber askılı bluzlar vs. gibi kıyafetler giydikleri için mutlaka kişisel bakım ürünlerinden olan epilatör aletleri veya ağda yardımı ile vücudundaki tüyleri almalıdır. Bunun beraberinde vücut losyonları ile de yine bütün vücudunun nemli olmasını ve daha sağlıklı ve bakımlı görünmesini sağlayabilirler.

 Kadınlar için diğer bir bakım ise tırnak bakımıdır. Manikür, pedikür ve ojeler de yine tırnaklarınızın çok daha temiz, hoş ve güzel görünmesini sağlayacaktır. Bununla beraber kadınların saçları da vücutlarında en dikkat çekici yerleri arasındadır. Bu nedenle saçlarınızın bakımını da düzenli ve doğru bir şekilde yapmalısınız. Doğru bir şekilde bakım yapmaktan kasıt ise her gün yıkamak değil, saçlarınızın doğal yağını bozmadan en az 2 gün ara ile saç yıkamaktır. Saç kremi ile de saçlarınızın yumuşaklığını ve parlaklığını her zaman koruyabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra vücut bakımınız için de bir vücut losyonu kullanarak tüm vücudunuzun nemli ve sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir