Kısa Boylu Bayanlar İçin Gelinlik Tavsiyeleri

Herkes gibi prenses gibi bir gelin olmayı hayatımızın en güzel anlarından biri olan düğünümüzde hayal ederiz. Nasıl bir gelinliği o muhteşem gecede giyeceğimiz konusunda dergileri aylar öncesinden karıştırır, vitrin vitrin gezeriz. Bu noktada da hayalini kurduğumuz modelden bağımsız olarak vücudumuza en uygun modeli seçmemiz çok daha önem taşıyacaktır. Boyunuza, kilonuza ve vücudunuzun biçimine göre size uygun modeller değişiklik gösterir. Boyunuz kısa ve kiloluysanız, vücudunuzu tanıyıp gelinliğini ona göre seçerek her zamankinden bu özel günde güzel olabilirsiniz.gelinlik seçimi, kısa boylular için gelinlik seçimi, gelinlik nasıl seçilirGelinliğin Yakası: Kayık ya da halter yaka dediğimiz gelinliklerin kısa boylu bayanlar için doğru bir tercih olmadığını belirtebiliriz. bunlar boyunuzun daha kısa kilonuzun da daha fazla görünmesine neden olacaktır. Ancak havuz ya da prenses yaka, V yaka ya da straplez gelinlik tercihi sizin için daha uygun olacaktır. boyun bölgesinin bunlar daha görkemli ve uzun görünmesine imkan vereceği için kısa boylu bayanlar için ideal olacaktır.

Eteği: Gelinlik seçerken kısa boylu bayanların etek kısmı hususunda da dikkat etmesi gerekir. Özellikle kabarık etek modellerinden uzak kalmanız gerekir. Belden çan şeklinde açılan ve A şeklindeki etekleri tercih etmelisiniz. Bunun yanı sıra balık ve denizkızı modellerinden de kaçının. Daha çok bunlar uzun boylu bayanların harika bir şekilde taşıyacağı gelinliklerdir.

Dantelli Gelinlik: Daha zarif bir görünümü gelinliklerde sağlayan danteli bayanların birçoğu tercih eder. Ancak boyunuz kısa ise etek kısmında dantel ve taş işlemelerinin olması bası bir görünüm sunabilir. Gelinliğinizde eğer mutlaka dantel detayı olsun isterseniz yalnızca üst kısımda dantel kullanılan modelleri tercih edebilirsiniz. Etek kısmında dantel olmayan modelleri seçmeyi de unutmayın.

Topuklu Ayakkabı: Gelin olacak bayanlar genelde daha uzun görünebilmek adına çok yüksek ayakkabılar giyiyor olsa da bu aslında yanlıştır. Rahat edemeyeceğiniz ayakkabıları özellikle kullanmamanızı öneririz. İlle de bu nedenle yüksek topuklu olsun istiyorsanız rahat hareketler etmenizi sağlayacak platformlu ya da dolgu topuklu ayakkabıları tercih edebilirsiniz. Ayakkabılarınızı mümkünse özel yaptırın. Çünkü ayağınıza özel tasarlanmış bir ayakkabı daha iyi olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir