Karın Germe Ameliyatı İçin Gerekli İşlemler

Karın Germe Ameliyatı İçin Gerekli Olan Kriterler Hakkında Detaylı Bilgiler

Sizlere bir önceki yazımızda estetik karın germe ameliyatı hakkında ve bu karın germe ameliyatının yapılışı hakkında detaylı bilgiler vermiştik. Şimdiki yazımızda ise karın germe ameliyatı olabilmek için gerekli olan bazı kriterler hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

Karın germe ameliyatı için genel olarak en iyi adınlar hem kadınlar hem de erkekler için geçerli olan genellikle eksersiz ve diyet ile düzelmeyen sarkmış karın derisi veya karında yağ birikmesinden şikayetçi olan kişilerdir. Yani genellikle bu kişiler estetik karın germe ameliyatı olmak için estetik cerrahlara ya da estetik ameliyatı yapan kliniklere – hastanelere başvururlar. Tabi bu tür sorunu olan erkeklerin ya da bayanların bu estetik karın germe ameliyatını olması daha mantıklıdır. Yani bu sözümüzle anlatmak istediğimiz şey; egsersiz ve diğer aktivitelerden yani doğal yollardan kilo veren insanların bu ameliyata ihtiyacı olmadığını söylemek istedik.

Bunun yanında karın germe ameliyatı yöntemi çok sayıda hamilelik geçirmiş bayanlar için arın kaslarını güçlendirmek ve sarkık karın derisini germek için iyi bir yöntemdir diyebilmek doğru olsa gerek. Hem dış (fiziki) görünüşlerini büyük bir şekilde olumlu olarak etkileyecektir hem de karın bölgesindeki fazla yağlardan ve sarkmalardan kurtaracaktır.

Aynı şey yaşlı insanlarda da geçerlidir. Yaşlı insanlarda da zamanla sarkan karın derisinin düzeltilmesi için bu yöntemin kullanılması mümkündür.

Estetik karın ameliyatları plastik cerrahi alanında en çok uygulanan ameliyatlardır. Kadınların güzellik yarışı yaptığı günümüzde karın kısmındaki sıkıntıların giderilmesi için kadınlar karın germe estetiği yöntemine başvurmaktadırlar.

Karın bölgesindeki şekil bozuklukları, bölgedeki yağ birikimine bağlı yani karın bölgesindeki yağ birikiminden dolayı deri sarkıklığı deformite liposuction yöntemi ile düzeltilebilir.

Öncelikle liposuction yöntemi nedir? diye soracak olursanız ki soracaksınız hemen açıklayalım.

Liposuction, vücutta belli bölgelerde toplanan yağların alınmasıdır. Peki nasıl alınır bu belli bölgede toplanan yağlar? diye merak edecek olursanız hemen onu da açıklayalım. Vakum yardımı ile ince kanüller kullanarak(metal borular kullanılarak) alınması yöntemidir.

Ayrıca karın bölgesinde yağ birikimiyle birlikte deri sarkıklığı ve kaslarda gevşemeye bağlı şekil bozuklukları da var ise mevcut deformite abdominoplasti denilen yöntem ile yani karın germe ve karında bulunan kasları sıkılaştırma yöntemi ile düzeltilebilir.

Karın germe ameliyatı karnın üst bölgesi, orta bölgesi ve alt bölgesindeki deri sarkıklığı ve yağ birikiminin ortadan kaldırılması ve hatta karın kaslarının sıkılaştırılması için en sık uygulanan yöntemlerdendir.

Bununla birlikte karın bölgesindeki sarkmalarda kullanılan bu yöntem sonucunda genellikle gözle görülür çarpıcı bir değişme sağlanır.

Son olarak şunu da söylemeden geçmeyelim; Bu karın germe ameliyatı sonunda sezaryen izinden daha uzun ve bikini çizgisi içinde kalacak olan iz zaman içinde silikleşecek bir iz kalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir