Kahve Ambalajı ile Muhafazası Nasıl Olması Gerekir?

      Yorum yok Kahve Ambalajı ile Muhafazası Nasıl Olması Gerekir?

Kahveye eminiz ki kimse hayır diyemez. Ancak kahvenin içeriğini ve tadını koruyabilmesi için gerekli durumlar vardır. Kahvenin gerek kokusu gerek de aroması bakımından dalından koparılıp işleme alınması da dahil olmak üzere tüketiciye ulaşana kadar olan bütün kısımlar için hassasiyet içerir. Kahve çekirdeği oldukça hassastır. Mesela nemden, havadan ve özellikle güneş ışıklarından çok kolay ve çok daha fazla etkileniyorlar. İçindeki aroma ile kokusu olmadan tüketimi hiç haz vermeyen kahve mamulleri, gerek çekirdekli gerekse de işlenmiş olarak ambalajlanmasının önemine özen göstermek gerekiyor. bu sebepten dolayı kahve ambalajı oldukça önemli bir konudur.kahveyi muhafaza etme, ambalajı ile kahve muhafaza etme, kahve nasıl saklanırKAHVE AMBALAJININ NASIL OLMASI GEREKİR?             

Kahvenizin içeriğini koruyabilmek adına ilgili ürünün muhafazasına en uygun yapı özellikleri ise; ışık geçirgenliği olmaması gerekiyor. oksijene maruz kalmaması için yüksek bariyer sistemine sahip olmalı ve özellikle içeriğindeki yağını muhafaza edip ambalaj dışına taşmaması dolayısıyla da aroma ve kokusunu da korumak için gıdaya teması uygun ve ürün içeriği ile uyumlu hammaddelerle üretilen ambalajlar da muhafaza edilmelidir. Ambalajlama adına en fazla tercih edilen ve en uygun hammadde ürünlerinin başında Alüminyum geliyorken yoğunluğu azaltılmış polietilen ve polyamid hammaddeler de tercih edilir. Bu şartlar dahilin de ürünün raf ömrünü ve bilhassa tazeliğini uzun bir müddet koruyama imkanına sahip oluruz. Bu hususta ürünlerin ortalama 15 ay olan raf ömürlerini 24 aya çıkartabilir.

KAHVE AMBALAJININ AVANTAJLARI

  • Satıcı firma isim ve amblemleri ile beraber baskı uygulanabilir.
  • Kahvenin tadını acı hale getirmez.
  • Gıda ile temasa tamamen uygundur.
  • Ambalajlara kilit sistemi uygulanabilir ve dolayısıyla son tüketici adına da tercih sebebidir.
  • Kraft ile alüminyum kahve ambalajı çeşitlerini tercihinize göre şık bir tasarım sağlayabilirsiniz.
  • Yüksek bariyer sistemi ile tercih edilecek kraft – alüminyum doypackambalaj tercihi ile ürün tazeliğini muhafaza ederek, nemden, ışıktan ve de tozdan ürün içeriğini muhafaza edebilirsiniz.
  • Kahve ürünleri için tercih edilecek ambalaj ürünlere ekstra valf uygulanabilir.
  • Ürünlere, özellikle kraft kahve ambalajı sayesinde doğal bir görünüm sağlayarak, raflarda ön plana çıkabilirsiniz.
  • Sadece kahve ürünleri için değil ilgili ürünlerin farklı gıda ve gıda dışı kullanımları da söz konusudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir