İstanbul saç ekimi hakkından bilinmesi gerekenler neler?

Birçok insan saçlarının dökülmesi ve kelsizliğe doğru gitmekten şikayetçidir. Bunun için saç ekime başvururlar. Saç ekimi kesinlikle uzman bir kişi ve steril bir ortamda yapılması gereken bir cerrahi müdahaledir. Aynı zamanda saç ekimi kelliği önleyen bir ameliyat değildir. Geçici bir çözümdür ve gelecekteki saç dökülmelerini engellemez. Sadece saç kayıplarını belirli bir süre engeller.saç ekimi, istanbul saç ekimi, istanbulda saç ekimi farkı

Saç ekiminin yan etkenleri

 Yara izi: Seçilen tekniğe ve cildinizin hassasiyetine bağlı olarak yara izi oluşabilir. Özellikle FUT tekniğinde kalem ucu kalınlığından bir iz bulunabilir. Bu izin de giderilmesi için oraya tekrardan saç ekimi yapılabilir.

Kaşıntı: En çok şikayet edilen yan etkilerden birisidir. Genellikle uzun süren bir yan etki değildir.

Enfeksiyon: Ameliyat öncesi korunma amaçlı antibiyotik kullanıldığı için az karşılaşılan bir durumdur. Fakat bu durumla karşılaşılırsan acil bir şekilde saç ekimini yapan doktor ile temasa geçilmelidir.

Kist ve kızarıklık : Özellikle saçın ekildiği bölgede minik kistler ve bu kistlerin oluşturduğu kızarıklıklar çok görülen bir durumdur. Fakat 1-2 hafta içerisinde kendiliğinden geçer.

Büyük şehirlerde saç ekimi için bir çok merkez bulunmaktadır. Eğer istanbul saç ekimi hakkında bilinmesi gerekenleri merak ederseniz bir saç ekim merkezine gidebilir yada internetten kolay bir şekilde öğrenebiliriz.

Dikkat edilmesi gerekenler

Saç ekimi yapmadan önce iyi bir araştırma yapıp uzman bir doktor bulmamız gerekir. Büyük şehirlerde yaşıyorsak araştırmalar yapmalı bize uygun olanı seçmeliyiz. Örneğin istanbul saç ekimi hakkında bilinmesi gerekenleri öğrenmeliyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir