İslami Otel Neden Tercih Edilir?

      Yorum yok İslami Otel Neden Tercih Edilir?

Farklı dinlere ve dilleri sahip kişilerin tek çatı altında birleştiği yerlerden bir tanesi de tatil beldeleridir. Hal böyle olunca dinin gereğini getiremeyen insanlar için farklı bir alternatif oteller olarak İslami oteller açılmaya başlanmıştır. En büyük özelliği İslam şartlarına uygun bir otel olmasıdır ve dinleri gereğince rahatça tatil yapabilmesi sağlanmasıdır. Bu sebeplerden dolayı da insanların rahatlıkla tercih edebileceği ve kendine uygun dinin kurallarına uygun bir seçenek olmaktadır. Bay ve bayan için ayrı bölümler bulunarak, rahat ettirilmesi ve dinin kurallarına uyulması sağlanır. Bu sayede de insanlar rahatlıkla İslam tatilini yerine getirebilmektedir.islami oteller nedir, islami otellerin farkı nedir, islami otellerin diğerlerinden farkı nedir

İslami Otel Avantajları

Öncelikle mahremiyet İslam dini için gerekli bir husustur. Bu sebepten dolayı da mahremiyeti koruyacak şekilde tasarlanmış otellere İslami otel denilir. Size sağladığı avantajları arasında;

  • Bay bayan için ayrı yüzme havuzları
  • Kur’an bölümleri
  • Mescit
  • Seccade
  • Bayanlar için tesettür elbiseleri
  • Bayanlar için sadece tesettürlü bayanların girebildiği kapalı plaj

Vb. gibi birçok farklı avantajları bulunmaktadır. Bu şekilde de insanlar rahatlıkla hizmet alabilmektedirler. İslami kurallara uygun bir şekilde Müslümanlar İslami tatilini rahatlıkla helal yoldan gerçekleştirebilmektedirler. Ayrıca içerisinde eğlenebilecek alkolsüz restoran seçenekleri, bay bayan için eğlence çeşitliliği de bulunmaktadır. Helal yoldan gelen yiyecek, içecek ve kıyafet gibi ürünlerde İslam’ın şartlarına uygun bir şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca havuz bölmeleri de kapalı bir şekilde yapılmıştır.

İslami Otel Fiyatları

Otel fiyatlarının hemen hemen hepsi, içerisinde bulunan özelliklere göre fiyat farkı göstermektedir. Bu fiyat farkları sizin istediğiniz özelliğe göre değişik gösterebilir ve bu konumda arz talep ilişkisi ortaya çıkar. İstediğiniz ekstra özellik için daha lüks bir otele bakarsınız ve bu şekilde de fiyat listesi daha da çok artmaktadır. Ortalama İslami otel fiyatları arasında; 500 – 5000 TL ye kadar ücretlendirilme yapılmaktadır. Sizin istediğiniz oda sayısı ve özellik olarak da otel fiyatları değişiklik göstermektedir. Birçok farklı yerde de İslami otel bulunmaktadır. Örnek olarak Antalya İslami otelleri gibi tatil beldelerinde de İslami otellere bakıp seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

İslami Oteller Nerede Bulunur?

Gün geçtikçe İslami otellere olan ilgi artmaktadır ve hal böyle olunca git gide otel sayıları artırılmaktadır. O yüzden istediğiniz tatil beldelerinde İslami otel seçeneklerine bakabilirsiniz, hatta belde de bulunan oteller arasında kıyaslamalarda bulunabilirsiniz. Bunların arasında Antalya, Bursa, Mersin, Aydın ve Bodrum İslami oteller olarak farklı yerlere gidebilirsiniz. Bu seçenekleri sitemizden bakarak, İslami otel seçiminizi yapabilirsiniz. Gelen yaz aylarında insanların tatil isteği, hem iş yorgunluğu hem de yoğun tempoyu atmak için bire bir tedavi yöntemidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir