İmplant Fiyatları Nasıl Belirlenir?

      Yorum yok İmplant Fiyatları Nasıl Belirlenir?

İmplant fiyatlarını belirleyen en önemli unsur, implant’ın kalitesidir. İmplant fiyatlarını anlayabilmek için, öncelikle implant’ın ne olduğu konusunda bir fikir sahibi olmak gerekir. Genel kabul gören İmplant inanışları şöyledir: “Pahalı – Sadece zenginler yaptırabiliyor – Ameliyat gerektiriyor – Çok acıtıyor”. Bu inanışların tamamı, hatalıdır. Öncelikle geçmişte her ne kadar İmplant gerçekten de pahalı ve sadede zenginlerin yaptırabildiği bir tedavi türü iken, günümüzde giderek yaygınlaşmaya başlamıştır ve fiyatlar da eskiye kıyasla düşüktür. İkinci yanlış, ameliyat noktasındadır, her İmplant türü ameliyat ile takılmaz. Dakikalar içinde, sıradan dişçi muayenehanelerinde takılabilen İmplant türleri de mevcuttur. Çok acıtıyor olması ise tamamen bir efsanedir, zira ameliyat gerektirmeyen implantlar lokal anestezi ile takılır ve acıtmazlar. Çene kemiğine müdahale edilmesini gerektiren implant’lar ise yine anestezi altında takıldığı için, acıtmayacaktır. Operasyon sonrası bir ağrı hissedilecek ise de, diş çektirdikten sonra oluşan ağrıdan daha kötü değildir.

Belirleyen Unsurlar Nelerdir?

İmplant fiyatları, İmplant türleri, Hijyen zinciriGörüldüğü gibi, İmplant fiyatlarını belirleyen pek çok unsur vardır. Nasıl bir İmplant takılacaktır? Ameliyat gerekecek midir? İmplant’ın kalitesi nedir?  Tüm bunlar, İmplant fiyatlarını etkileyen unsurlardandır. Ayrıca elbette işlemi gerçekleştirecek olan diş hekiminin bilgi ve tecrübesi de önemli bir unsurdur. Zira implant’lar son derece hassas materyaller olup, titizlikle uygulanmaları zorunludur. Tecrübeli olmayan kişiler tarafından yapılacak uygulamalar, hem sağlıklı sonuç vermeyecek ve hem de hastaya gereksiz yere acı çektirecektir.

Hangi İmplantları Tercih Etmeliyiz?

Yurt dışında üretilen implantlar, elbette gümrük vergileri ve kur dalgalanmalarından da etkilenir. Her ne kadar yurda “bavul ticareti” tabir edilen kaçak yollarla giren implant’lar varsa da, bunlardan mutlak surette uzak durulmalıdır. Vücudunuzun bir parçası haline gelecek ve kemiğinizin içine yerleştirilecek olan bir materyalin, kontrol edilemeyen yöntemlerle yurda sokulmuş olması tehlikeli bir durumdur. Hijyen zinciri kırılmış ise, İmplant uygulaması çok ciddi sorunlar yaratabilir. Bu nedenle her zaman için yasal yollarla yurda sokulmuş implant’lar tercih edilmelidir. Size en uygun implant’ın ne olduğunu, her zaman olduğu gibi diş hekiminiz belirleyecektir. Bu konuda başka yerlerden (özellikle simsar tabir edilen tüccarlardan) tavsiye dinlememek gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir