Göğüs Dikleştirme Ameliyatı Yapımı

      Yorum yok Göğüs Dikleştirme Ameliyatı Yapımı

Göğüs dikleştirme estetiğinin talep edilmesinin temel nedeni diri ve dik göğüslerin tüm kadınların rüyası olmasıdır. Yer çekimi, hamilelik ve emzirme gibi birçok etki göğüslerin şeklini bozar. Göğüs estetiği açısından bakıldığında tüm bayanlar için en hassas nokta sarkık ve gevşemiş göğüslerdir. Göğüs doğası gereği kemik ve kıkırdak içermez, bu nedenle iskeleti yoktur. Bu durum göğüslerin şekil veren katı bir yapısı olmamasına ve yer çekimine yenik düşmesine neden olur. Göğüsler gençlik yıllarındaki diri ve güzel yapılarını zaman içinde emzirme, gebelik, kilo kaybı gibi birçok faktörden dolayı kaybederler, sarkmaya ve gevşemeye başlarlar. Bu sorunlu göğüs estetiği, kadınların psikolojisini de kötü yönde etkiler. Özel sutyenler ile dış görünümü düzeltmek mümkün gibi görünse de açık bir kıyafet giyildiğinde veya kıyafetsiz olduğunuz anlarda göğüslerin durumunu saklamak mümkün değildir.göğüs dikleştirme, göğüs dikleştirme ameliyatı, göğüs dikleştirme ameliyatı öncesi

Göğüsler neden sarkar?

Hamilelik hayatı ve nesilleri devam ettirmek için temel gerekliliktir. Hamileliğin ilk döneminde vücudun hormon düzeylerinde değişiklikler yaşanır. Süt üretimine hazırlık başlaması ile birlikte göğüsler dolgunlaşır. Doğum sonrası emzirme başlayınca göğüsler süt üretimi ile dolar, bebeğin emzirilmesi ile boşalır. Bu süreçte aylarca dolan ve boşalar göğüsler deforme olur. Emzirme dönemi sona erdiğinde elde yorgun düşmüş, kendini salmış, sarkık ve estetiği bozulmuş göğüsler kalır. Bu sarkan ve gevşeyen göğüsler göğüs dikleştirme operasyonu ile yeniden eski formu kavuşturulabilir, estetik olarak daha uygun hale getirilebilir. Göğüs dikleştirme operasyonu hem göğüslerinizin görünümünü düzeltir, hem de estetik sorunu nedeniyle bozulan psikolojinizi düzeltir. Bu özellikleri nedeniyle son yıllarda göğüs dikleştirme operasyonları olan talep hızlı bir biçimde artmış durumda.

Göğüs dikleştirme kimler için uygundur?

Estetik göğüs dikleştirme operasyonunun ön koşullarına hazır olmanız için genel sağlık durumunuzun iyi, ruh sağlığınızın yerinde ve ameliyat sonrası yaşayacağınız psikolojik ve fiziksel gelişmenin farkında olmanız yeterlidir. Eğer göğüslerinizde sarkma, gevşeme ve sönme varsa, dokular sertliğini yitirmişse ve göğüs başınız aşağı bakmaya başlamışsa, göğüs dikleştirme size uygun olan operasyon çeşididir. Göğüs dikleştirme operasyonu, her hamileliğin göğüsleri daha da yıpratacağından bir daha hamile kalmayı düşünmeyen kadınlar için çok daha uygundur. Eğer yakın zamanda bir çocuk sahibi olma planınız varsa, göğüs dikleştirme operasyonunu ileri bir tarihe ertelemeniz daha sağlıklı olacaktır.

Göğüs derisinde ne kadar çok bollaşma var ise göğüslerdeki sarkıklık da o derece artar. Böyle bir durumla karşı karşıyaysanız sarkıklığın derecesine göre bollaşmış olan derinin fazlalık kısımlarının alınması ve gerdirilmesi gerekir. Derideki fazlalıkların alınması ameliyat izi kalması anlamına gelir. Deri fazlalığı ne kadar çoksa, çıkarılan deri de bir o kadar artar, bu da ameliyat izinin uzaması anlamına gelir. Göğüs dikleştirme estetiği iz bırakıcı bir işlem olsa da izler bir yıl içinde silik bir görüntüye dönüşür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir