Evlilik Danışmanlarını Yakından Tanıyın

      Yorum yok Evlilik Danışmanlarını Yakından Tanıyın

Evlilik bir yandan toplumun ve içinde yaşanan kültürün en fazla etki ettiği genel bir durum, diğer yandan da en özel ve en yakın ilişki içerisinde olan türüdür. Aynı zamanda evlilik, ilişkiler arasında en karmaşık olanlardan biri, en fazla duygu ve düşünce karışıklığına yol açanlardan da birisidir. Bu yüzden evliliğin iyi ya da kötü yaşanmasına etki edebilecek birçok faktör vardır. Bu nedenle eşlerin evlilik danışmanı hakkında yeterli bilgiye sahip olmaları gerekmektedir.evlilik danışmanı kimdir, evlilik danışmanının görevleri, evlilik danışmanı ne yapar

Evlilik danışmanlığında nasıl bir teknik uygulanır

Evlilik danışmanlığında aile üyeleri tek tek ele alınıyor olsa da, amaç ailenin genelini incelemek ve huzur ortamını oluşturmaktır. Değinmemiz gereken püf nokta ise bu huzurlu ortamın bireyleri değiştirerek değil aileyi oluşturan fertlerin iletişim şeklini yenileyerek yapılıyor olmasıdır.

Evlilik danışmanlığı ile çözüm aranan sorunlar kişilerin karakteri, kültürel yapısı ve pek çok etkene bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Evlilik danışmanlığında ki amaç problemin kaynağını tespit ederek çözüm için alternatif çözümler bulmak ve eşlerin beraber mücadele ederek şikayetçi oldukları problemi gidermelerini sağlamaktır.

Evlilik danışmanlarının etkisi çok büyük

Genellikle kadınların isteği üzerine başlayan seanslar, çiftlerin birlikte sorunlarını anlattıkları, daha sonrada psikolojik danışmanlara bilgi verdikleri ayrı seansları kapsamaktadır. Eşlerin birbirlerinin yanında söyleyemedikleri sıkıntıları hakkında bilgi almak ve yaşanan sıkıntıyı tam anlamıyla analiz etmek için son derece önemlidir. Bu tedaviler sayesinde boşanmaların önüne geçilmektedir. Bu yüzden ülkemizde evlilik danışmanı hakkında yapılan araştırmalar her geçen gün artmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir