Ev Yapımı El ve Vücut Kremi

      Yorum yok Ev Yapımı El ve Vücut Kremi

Kuru ciltlerin, yağlı ciltlerin ve karma ciltlerin nemlendirilme ihtiyacı vardır. Kuru ciltlerde olan bazı problemler hava şartları nedeni ile diğer ciltlerde de yaşanmaktadır. Soğuk havada çatlayan ve zarar gören cilt nemlendirilmelidir. Evde hazırlayacağınız el ve vücut kremi yapımı ile doğal bir nemlendiriciye sahip olabilirsiniz.ev yapımı el kremi, ev yapımı vücut kremi, el ve vücut krem

Ev yapımı vücut kremi içerisinde Shea yağı ve kızılcık ile cilde gençlik ve zindelik katacak. Yaşlanma etkilerini azaltarak yaşlanmanızı önleyecek. Yağlar ile cildinizin nem ihtiyacını karşılayacak ve cildinizi neme doyduracaksınız. El ve ayak bakımı için ev kremi çok fayda sağlayacaktır.

Ev yapımı el ve vücut kremi malzemeleri

1 yemek kaşığı dondurulmuş kızılcık (çekirdeği çıkarılmış)

1 yemek kaşığı Shea yağı

1 damla portakal yağı veya herhangi bir yağ

1 tatlı kaşığı hindistan cevizi yağı

Pratik vücut kremi hazırlanışı

1 tatlı kaşığı hindistan cevizi yağı ve 1 yemek kaşığı shea yağını bir kaba koyun. Bunlar katı yağlardır bu yağları mikser yardımıyla iyice yedirin ve karıştırın. Yaklaşık 5 dakika karıştırmanız gerekli. 1 yemek kaşığı dondurulmuş kızılcığı blender yardımı ile en küçük tanelere gelinceye kadar geçirin. Hazırladığınız yağ karışımının içine kızılcıkları ekleyin. Biraz daha mikserle karıştırdığınız bu karışımı süzgeçten geçirin. Bu sayede süzgeçten geçirilen karışımın içerisinde kızılcık taneleri kalmayacaktır.

Son işlem olarak portakal yağını veya evinizde bulunan susam yağı gibi seçeneklerden birini karışımın içine ekleyin. Temiz ve boş bir krem kabının içine hazırladığınız karışımı dökün ve buzdolabına koyun. Çünkü karışım dışarıda kalırsa bozulacaktır. 2 hafta içerisinde bitirerek banyo sonrası tüm vücudunuza uygulayabilirsiniz. Yani son tüketim tarihi yaptığınız günden itibaren 2 hafta içerisinde son buluyor. Nemlendirici ev yapımı krem ile vücudunuzu yumuşacık yapacaksınız.NOT: Eğer hassas bir cilde sahipseniz size önerim hazırladığınız kremi önce bileklerinize sürerek denemeniz. Çünkü ilk bileklerde başlayan alerji bu sayede tüm vücuda yayılmadan engellenir. Kızarıklık, kaşıntı gibi sorunlarla karşılaşmazsanız rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir