Estetik Diş Hekimliği

      Yorum yok Estetik Diş Hekimliği

Diş hekimliği uygulamaları geçmişte ağız ve diş sağlığını korumaya yönelik iken, günümüzde şekil değiştirerek estetik biçimleri de içine kattı. Diş hekimliğinin birkaç dalının birlikte kullanılmasıyla ortaya çıkan estetik diş hekimliği, kişinin gülüşünü daha etkili hale getirmek için yapılan uygulamaların tümünü kapsar. Dişler sağlık, çiğneme ve konuşma açılarından önemli oldukları kadar, dış görünüşü de doğrudan etkilerler.estetik diş hekimi, estetik diş hekimliği, diş hekimi

 Daha Güzel Gülüşler

 Gülmek, kuşkusuz bir insanın büründüğü en güzel biçimdir. Gülüşün güzel olması etkisini artırır. Özellikle diş yapısındaki bozukluklar gülüşün önünde önemli bir engel olarak durur. Estetik gülüş uygulamaları öncelikle dişlerde oluşan şekil ve renk bozukluklarının giderilmesini esas alır. Dişlerle ilgili sorunların en büyük kısmını, renkte oluşan bozukluklar oluşturur. Dişlerde sararma ve lekelenmeler, dışarıdan kötü bir görüntü oluşturur. Böyle bir sorun varsa, dişlerin temizlenmesi ile işe başlanır. Eğer dişlerdeki lekelenmeler giderilemeyecek kadar yoğunsa, yaprak porselen ile daha güzel bir görüntü elde edilir. Dişlerde boy farkı varsa, hepsinin eşitlenmesi sağlanır.

 Kayıp Dişlerin Tamamlanması

 Gülüş tasarımı yaparken her kişi için farklı yöntemler uygulanır. Bilgisayar ortamında kişiye en uygun görüntü tespit edildikten sonra, işleme geçilir. Eğer dişlerde kayıplar varsa bunların tamamlanması için farklı yöntemler kullanılır. En sık kullanılan yöntem ise implanttır. Estetik gülüş elde etmek için tek bir uygulama yeterli olabileceği gibi, bazı durumlarda daha kompleks işlemlere ihtiyaç duyulur. Tabi estetik diş hekimliği sadece dişlerin daha iyi görünmesi ile sınırlı tutulamaz. Diş etlerinin de beyazlatılması gibi işlemler de bu kapsama girer. Diş hekimliğinin estetik alanı bonding, lamine diş, implant, diş eti estetiği, ortodonti gibi tedavilerin tamamını kapsar.

 Öz Güveni Arttırır

 Gülüşün güzel olması aynı zamanda kişinin kendine duyduğu öz güveni de yükseltir. Bu uygulamaların amacı sağlık yanında psikolojik rahatlama da sağlamaktır. Güzel bir gülüş her zaman daha etkileyicidir. Bütün uygulamalar, dış görünüşün doğallığını bozmayacak şekilde tasarlanır. Bu uygulamalar yapılırken, görünüş kadar kullanım da göz önünde bulunur. Uygulamaların hiçbiri kişinin çiğneme fonksiyonları önünde engel oluşturmaz. Bu konuda en iyi sonucu almak için alanında uzman bir diş hekiminin tedaviyi yürütmesi önemlidir.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir