El Kremi Neden Kullanılır?

      Yorum yok El Kremi Neden Kullanılır?

El sağlığı oldukça önem arz eder. Gün içerisinde hava şartlarına, çalışma ortamlarına ve kimyasal deterjanlara bağlı olarak eller tahriş oluyor. Kuru ve pürüzlü bir yapıya sahip olan ellerde bakım yapılmazsa ileriki dönemlerde kanma ve yaralar oluşabilmektedir. Özellikle hassas ciltlerde bu durum daha zor ve sık olarak yaşanmaktadır. Egzama rahatsızlıkları olanlarda ellerini bu olumsuz faktörlere karşı daha iyi koruma sağlar. Elleri korumanın ve yumuşacık bir cilt yapısına ulaşmanın tüm dünyada binen en kolay ve en etkili yöntemi el kremleridir. Buna göre her el yapısına göre ihtiyaç değişiklik göstermektedir.el kremi kullanımı, el bakımı yapma, el kremi nasıl kullanılmalıGünlük Kaç kere Krem Sürülmeli?

El bakımında düzenli kullanımla son derece yıpranan eller bile bir ilk gün içinde yumuşacık ve pürüzsüz olacaktır. Ellerin dış yüzeyi iç yüzeyine göre daha fazla kurur ve olumsuz faktörlerden daha çabuk etkilenmektedir. Bu yüzden dış kısmına kullanılacak miktar daha önem arz eder. Masaj yaparak sürüldüğünde ise etkisi daha çabuk görülmektedir. El kremi bir fındık büyüklüğünden fazla sürülmemeli. Fazlası elde fazla yağ birikintisi yapar ve günlük işleri yapmayı zorlaştıracaktır. Elin üst yüzeyinde sürmeye başlayarak iç kısımlarına da iyice masaj yapılarak krem yediriniz. Tabi ellere bakım yapmadan öne ellerin iyice yıkanması ve kurulanması gerekiyor. Gündüz ve akşam olmak üzere günde iki defa sürebilirsiniz. Ancak uzmanlar gece etkisinin daha fazla görüldüğünü bu yüzden geceleri mutlaka elleri kremlemenin iyi olacağını ifade ediliyor.

El Kreminin İçeriğinde neler Olmalı?

İnsan vücudu cilt yapısında yağlanma, kuruma ile vitamin ihtiyaçları biyolojik yapının gerektirdiği ihtiyaçlardandır. Özellikle de eller sürekli günlük hayatta açıkta ve olumsuz faktörlere karşı açık kalıyor. Bu bakımdan el bakımında nem ihtiyacını karşılamak önemli bir durumdur. Doğru ürün seçimi tedavide başarı için önemlidir. Ellere kullanılan ürünlerde alkol paradem olmamalı, bunun yerine yoğun nemlendirme ve su tutma özelliğine sahip ürünler kullanılmalıdır. Ellerde bir problem veya hastalık yoksa hafif yağ içeriğine sahip yapılandırıcı ürünlerin kullanılması gerekiyor. El kremi seçimi yaparken kendi cilt yapınızı bilip neye duyarlı olduğunu bilmek de önem taşır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir