Egzersiziniz Burcunuza Göre Olursa Daha İyi Olabilir

Egzersiz, sağlıklı bir yaşam tarzının temel kurallarından biridir. Düzenli egzersiz hem fitness hem de sağlık için çok önemlidir. Düzenli egzersiz yapmaya alışamıyorsanız, her seferinde öğrenmeye vaktiniz yoksa kendinize uygun sporu bulamamış olabilirsiniz. Vücut kompozisyonunuza, genetiğinize, dayanıklılığınıza ve hızınıza bağlı olarak farklı sporları seçmeniz gerekebilir.Yürütülen araştırmalar; İnsanların karakterleri için etkili olduğu düşünülen burçlara bağlı olarak farklı spor dallarında başarılı olabileceklerini savunuyor. Doğru egzersizi bulmakta zorlanıyorsanız ve hangi sporları en üst düzeyde yapabileceğinizi arıyorsanız mutlaka burcunuza göre önerilen sporları keşfetmenizi öneririz. Belki de bu şekilde yıllardır elde edemediğiniz istikrar ve başarıyı yakalayabilirsiniz.spor yapmak, burca göre spor yapma, burca göre hangi spor yapılırBurçlara En Uygun Spor Alternatifleri;

Koç Sporları: Capoeira, Koç insanının hırsını ve zarafetini en iyi tamamlayan sporlardan biridir. Dövüş, çeviklik ve zarafetin doğduğu bu sporun yanı sıra kickboks Koç severler için uygundur. Bu eğlenceli ve kas güçlendirici sporlar, öfkesi her zaman uçlarda olan Koç burcu insanının günlük stres ve öfkeden kurtulmasına yardımcı olacaktır.

Boğa ile Spor: Sporda konsantre olmakta zorlanan Boğa burçları için önerilen bir spor örneği olarak Krav Maga gösterilebilir. Savunma sanatını zevke dönüştüren Krav Maga gibi sporlar doğru teknikle kullanıldığında kendinizi koruyabilir ve zinde kalabilirsiniz. Bisiklet, sağlam yapısı ve doğaya olan hayranlığı ile tanınan Boğalar için de faydalıdır.

Spor İkizler: En zor hareketlerin bile üstesinden gelebilen İkizler, HITT gibi daha zorlu ve bol ödül alabileceğiniz sporlara daha yatkındır. Değişken enerjileri yüksek olduğu sürece CrossFit eğitimi de keyiflidir. Sürekliliği sağlamak için ruh hali hızla değişen İkizler, sık sık kesintiye uğrayan işleri tercih etmelidir.

Yengeç burcu sporları: İç dünyasını önemseyen Yengeçliler için en ideal sporlar Tai Chi, yoga ve meditasyon egzersizleridir. Nefes egzersizlerini de içeren bu egzersizler sayesinde dinginliğe ulaşabilen Yengeç burcu burçları, gerçek dünyadan bir süre uzak kalmanın sonucunda kendilerini daha enerjik ve rahat hissedeceklerdir.

Aslan Sporları: Neşeli ve enerjik Aslanlar zumba yapabilir veya istasyon antrenmanlarını tercih edebilirler. Hareket açısından zengin ve daha fazla kalori yakmaya yardımcı olan bu sporların yanı sıra müzik eşliğinde squat veya kayakla atlama gibi temel egzersizleri tercih edebilirsiniz.

Başak Sporları: Egzersizi bale ile birleştiren Barre Fitness, Başak insanının en başarılı olacağı sporlardan biridir. Bu kontrollü spora ek olarak, 1 saatlik koşu veya 10.000 adımlık yürüyüş, Başak burcunun düzen bilincine sahip burçları için ideal bir spordur.

Terazi Sporları: Pilates, gezegenleri Venüs’ten aldıkları zarafet ve esneklik ile Terazi için en verimli egzersizlerden biridir. Evde kolaylıkla temin edebileceğiniz küçük Pilates ekipmanları ile rahat bir şekilde egzersiz yapabilirsiniz. Terazi ayrıca açık hava etkinlikleri gibi takım sporlarından ve grup etkinliklerinden de hoşlanır.

Akrepler: Güç, meydan okuma, hırs ve zihinsel odaklanma gibi niteliklere sahip Akrep insanlarının en iyi performans gösterebildiği sporların başında; Kickboks kas gelişimi için etkilidir ve tutkulu bir spor olarak da bilinir. Vücudunu hızla sıkılaştırmak isteyen Akrepler için bir başka spor önerisi de yüzmektir. Yüzme hem vücut yapısı hem de zihin açısından bir Akrep için en ideal spor alternatiflerinden biridir.

Yay Burcu. Spor: Müzikle ilgilenen Yay burçlarına ilk tavsiyemiz Zumba. Zumba sonrası hem eğlenebileceğiniz hem de formda kalabileceğiniz bir diğer seçenek de koşu. Seyahat etmeyi ve yeni yerler görmeyi seven Yay burçlarından biriyseniz kaliteli, rahat koşu ayakkabıları ile kendinizi doğaya bırakabilirsiniz.

Sporda Oğlak: Yaptığı sporu ve performansını takip etmek isteyen Oğlak burcu insanları, gelişimlerini ve sonuçlarını ölçebilecekleri araştırmaları tercih ederler. Denge ve koordinasyonu sağlamak için dambıl, barbell, kettlebell gibi ağırlık aletleri ile yapabildikleri ağırlık ve kuvvet antrenmanlarında başarılıdırlar.

Kova. Spor: Kendileriyle yarışmayı seven Kovalar; Yüzme, koşu gibi bireysel sporlarda etkilidirler. Ayrıca tekvando, estetiğe ve dengeye önem veren hobiler için de faydalı bir alternatif olacaktır.

Balık. Spor. Balıklar için farkındalık, sabır ve sakinlikle en başarılı spor Yoga olacaktır. Balık burcu insanının kendini iyi hissedeceği ve formda kalacağı bir diğer seçenek de temiz havada yürümektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir