Diş Beyazlatma Yöntemleri

      Yorum yok Diş Beyazlatma Yöntemleri

Güvenli bir gülümseme ile sağlıklı bir görünüm için beyaz dişler çok büyük önem taşıyor. Yaşam tarzımız, yemekler ve içecekler beyaz dişlerin zaman içinde sararmasına neden olur. Fakat günümüzde uygulanan pek çok diz beyazlatma yöntemi sayesinde artık sararan dişlerin eski beyaz rengine kavuşması mümkün kılıyor. Diş beyazlatma yöntemi olarak kullanılan yöntemleri kaba çizgileriyle diş hekimi tarafından gerçekleştirilen profesyonel uygulamalar ve evde yapılan uygulamalar olarak ikiye ayıralım.diş beyazlatma yolları, diş nasıl beyazlar, diş beyazlatmanın yöntemleri

  • Profesyonel diş beyazlatma yöntemi diş hekimlerinin gerçekleştirdiği birbirinden farklı bir kaç tedavi biçimleridir. Profesyonel diş beyazlatma yöntemleri ikiye ayrılıyor. Bunlardan birincisi harici diş beyazlatma tedavi yöntemidir. Diş üzerine uygulanan beyazlatıcı jeller aracılığıyla gerçekleştirilen bu yöntem kauçuk bir dişlik, lazer ya da bu iki metodun karışımından oluşan bir yöntemle 3 farklı şekilde uygulanabilir.
  • Diğer bir profesyonel diş beyazlatma yöntemi ise dahili beyazlatma tekniğidir. Daha karmaşık bir uygulama olan dahili diş beyazlatma özellikle dişin altındaki sinir ve kılcal damarların zarar gördüğü durumlarda başarı sağlar. Diş altı kanalları kauçukla değiştirilerek diş arka kısmından delinir ve içine beyazlatıcı jel uygulanmalıdır. Diş istenilen renge ulaştığında beyazlatıcı jel çıkartılarak kalıcı malzeme dolduruluyor.
  • Profesyonel diş beyazlatma yöntemleri ucuz değildirler. Bu yöntemler dişlerin rengine göre 1000 ile 5000 TL arasında değişkenlik göstermektedir.
  • Sarı dişler birçok kişinin sorunu olması ve profesyonel diş beyazlatma tedavilerinin her bütçe için uygun olmaması nedeniyle evde yapılabilen, bitki ve doğal ürünlerin kullanıldığı birçok diş beyazlatma yöntemi çıkıyor. Evde kullanılan diş beyazlatma yönteminin ana maddesi ise karbonattır. Diş hekimleri tarafından da güvenli bir madde olarak kabul gören karbonat doğal bir ağartıcı ve ya diş üzerine yapışan bakterilerin azaltılmasına yardımcı olan bir anti bakteriyel bir maddedir. Belirli bir zaman aralığında dişler karbonat ile fırçalanırsa renklerinin bir kaç ton açıldığını görebilirsiniz.
  • Karbonat dışında evde diş beyazlatmak için kullanılabilecek diğer doğal malzemeler arasında çilek ve ya limon gibi sebze ve meyveler bulunuyor. Tüm bu saydığımız ürünler içeriğinde bulunan asit ve ağartıcı maddelerle dişlerin sarılaşmasında ana etken olan diş yüzeyindeki bakteri tabakalarının çözülmesini ve dolayısıyla dişlerin beyaz görünmesini sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir