CİLT BAKIMINDA DOĞA İLE İŞ BİRLİĞİ

      Yorum yok CİLT BAKIMINDA DOĞA İLE İŞ BİRLİĞİ

CİLT BAKIMINDA DOĞA İLE İŞ BİRLİĞİ

Yeşil çay’dan üretilen yeşil çay maskesi, cildinde her yaşta yenilenme ve canlanma isteyen kadın ve erkekler için yaz öncesi ve sonrası, kliniklerde uygulanan, etkin ve profosyonel bir cilt bakım kürüdür. Cildi nemlendirici, yatıştırıcı özellikleri olan yeşil çay içeriği, yaşlanma izlerini saklamaya yardımcı olur. Hasarlı hücreleri onarma ve cildin elastikiyetini korumak amaçlı katkılar da, ürün içerisinde yer alarak cilt yaşlanmasını geciktirmede etkin bir rol almaktadır.

Yeşil çay, 20. yy. sonlarında ve 21. yy. da, batılılar tarafından kanser karşıtı ve antioksidan özellikleri nedeniyle yoğun bir şekilde gündeme gelmiştir. Yıllar boyunca Asya insanı tarafından yaygın olarak kullanılan yeşil çay, içerisindeki polifenolik bileşikler sayesinde son yıllarda, tüm dünyada bilinen popüler bir içecek olmasının yanı sıra nemlendiriciler, temizleyiciler, diş macunları, şampuanlar, duş jelleri içerisinde yoğun olarak kullanılmaktadır. Yeşil çay, bu tür ürünlerin içerisinde yeşil çay yapraklarında doğal olarak bulunan polifenollerin antioksidan etkisi nedeniyle yer almaktadır. Yeşil çay, DNA hasarını ve vücutta iltihaplanma mekanizmasını önlemektedir. Böylece yaşlanma önleyici ve kanser karşıtı etki ortaya çıkmaktadır. Yeşil çay içeriğinin, bilinen en güçlü antioksidanlar C ve E vitaminlerinden daha güçlü antioksidanlar olduğu bilinmektedir.

Yeşil çaylı maske ; buğday, soya, aloe ve yeşil çay ekstresinden elde edilen elastin zengini ve yüksek içerikli phytostimulin zenginidir. Antioksidan etkisine sahip öğütülmüş yeşil çay yüksek konsantreli polyphenoller, A vitamini, B vitamini, C vitamini, betakarotenler ve oligo elementler içerir. Hücre yenilenmesi üzerinde kuvvetli bir etkisi vardır. Aynı zamanda, buğday phytostimulinlerinin alt metabolizması üzerinde etkisi vardır. Hücresel oksijen tüketimini artıran ve tüm seviyelerde hücresel faaliyetleri artıran özellikleri vardır. Elastin, cilde elastikiyet ve fleksibilite sağlar. Yeşil çay serbest radikalleri hapsetme gücüne sahiptir. UV ışınları ve oksijenin, cilt hücreleri üzerinde oluşturduğu oksidasyon yani yaşlanma sürecini azaltır. Aminoasitlerce de zengin olduğu için besleyici özellikleri de vardır.
Hiçbir kimyasal fabrika doğa gibi işleyemez. Yeşil çayın cilt üzerindeki etkilerinden faydalandığımız gibi, doğada uygun seçilmiş çok şeyi cildimiz için tercih edebiliriz. Cilt hücrelerine canlılık ve dinamizm getirecek olan doğa kaynaklı maskeleri özetlersek ;

SOYA MASKESİ : Besleyici, canlandırıcı, güçlendirici, cildin elastikiyetini artırır ve sıkılaşmasını sağlar.
YENİLEYİCİ MASKE : Hücre yenileyici ve iritasyonu gidericidir. Cilt hücrelerine canlılık ve dinamizm veren keten tohumu ve aloe vera yaprakları karışımından oluşan karbonhidratlardan meydana gelmiştir. Yatıştırıcı,canlandırıcı ve yumuşatıcı özelliği vardır.

BİTKİSEL KÖMÜR MASKESİ : Toksin atıcı, yağlılığı emici ve nemlendirici maskedir. Hücresel fonksiyonların oluşturduğu fazla yağlılığı, pürüzleri ve katabolik maddeleri emer. Çok iyi nem verir.

VITAMIN MEYVE MASKESİ : Anti oksidan, canlandırıcı bir maskedir. Serbest radikallere karşı güçlü bir savaşçıdır. Cildi canlandırır.
HASSAS CİLTLER İÇİN MASKE : Yatıştırıcı, sakinleştirici, vitamin katkılı bir maskedir. A,B ve E vitaminleri sayesinde nemlendirici ve sakinleştirici özelliği vardır.
Sağlıkla kalın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir