Çatlak Tedavisi(Cilt Çatlağı)

      Yorum yok Çatlak Tedavisi(Cilt Çatlağı)

Çatlak Tedavisi(Cilt Çatlağı)

Çatlak tedavisi(Cilt Çatlağı), günümüzde gelişen teknolojinin de etkisiyle yapılabilmekte ve neredeyse her üç kadından birinde görülen bu rahatsızlık tedavi edilebilmektedir. Ama alınan neticler %100 oranında değil en iyi başarı oranı % 60 70 lerdedir.

Cilt çatlağı problemine daha yeni oluştuğu sıralarda yani daha kırmızı iken müdahele yapılırsa tedaviler cok daha iyi netice verir. Sık kilo alıp verme,ergenlik dönemindeki hızlı boy uzamaları temel nedenleridir. Bunun için hamilelelik döneminde cok kilo alınmamalıdır ve mutlaka sık sık vücud nemlendirilmelidir kremler veya yağlarla.Özellikle kuru ciltlerde cok daha fazla görülür. Yine bayanların doğum sürecinden sonra oldukca fazla görülür. Cünkü önce cok kilo alınır doğum sonrasıda verilir.Çatlaklar birçok insan için oldukça büyük bir sorun durumundadır. Bu sorunla başa çıkmak ise, günümüzde yaşanan gelişmeler sayesinde oldukça kolay bir hale gelmiştir. Çatlakların vücuda zararları daha çok estetik açıdan olmaktadır. Bu rahatsızlığın tedavisinde, en yaygın yol lazerle çatlak tedavisidir.

Çatlak tedavisi(Cilt Çatlağı), tedavisinin diğer yöntemleri ise iğneli radyo frekans, mezoterapi, dermaroller ve dermapen diye sıralıyabiliriz. Lakin lazerle çatlak tedavisi özelikle fraksiyonel karbondioksit lazerle çatlak tedavisi günümüzde en sık kullanılan ve en başarılı yöntem diyebiliriz.. Özellikle fraksiyonel karbondioksit lazerler diğer yöntemlerle kombine edildiğinde iğneli radyo frekans ve mezoterapi gibi alınan neticeler daha yüz güldürücü olmaktadır. Günümüzde çatlakların sizin için bir sorun olmaktan çıktıklarını görebilirsiniz. Çatlaklara daha çok kadınlar estetik acıdan rahatsız olurlar.Bu sorunla daha sık karşı karşıya kalan kadınlar, sorunun yarattığı estetik olmayan görüntüden dolayı bu sorunla karşı karşıya kalmayı hiç istememektedirler. Bu yüzden tedavi yöntemleri hakkında bilgilenmeniz ve bir uzmana görünmeniz iyi olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir