ÇAM TEREBENTİN ESANSININ SAÇA UYGULANMASI

      Yorum yok ÇAM TEREBENTİN ESANSININ SAÇA UYGULANMASI

Mucizevi Çam terebentin esansını evlerinizde kolaylıkla hazırlayabilirsiniz. İçeriğinde ise hiç bir kimyasal ürüne ihtiyaç duymadan saçlarınıza doğal canlılık kazandırmanız mümkündür. Çam terebentin esansının en önemli etkisi de şampuanla beraber kullanılabilmesi ve şampuanların içerisindeki saça zarar veren kimyasal maddelerin zararlarını absorbe etmektedir. Bu esansı direk olarak saça uygulanması durumunda cildi tahriş edebileceği gibi şampuanla ya da diğer yağlarla karıştırılması daha uygun bir yöntemdir.çamın saça uygulanması, çam terebentin saça uygulanması, çam esansının saça uygulanmasıÇAM TEREBENTİN ESANSININ ŞAMPUAN İLE KULLANIM ŞEKLİ

Kullanmış olduğunuz herhangi bir saç şampuanınıza 15 ile 20 damla kadar çam terebentin esansını ekleyerek bir karışım hazırlamanız mümkün olmaktadır. Özellikle her yıkamada saçınıza bu şampuanı uygulamanızda da hiçbir yan etkisi yoktur aksine oldukça faydası vardır. Saçlarınızı hızlı şekilde uzatırken istediğiniz parlaklığı da kazandırılmasını sağlar. Saç dökülmesini de engelleyerek kepek sorununuz varsa da bu sorunu kökten çözüm sunar. Ancak çam terebentin esansının yakıcı bir yağ olması nedeniyle göze temas ettirilmemesi gerekmektedir.

ÇAM TEREBENTİN ESANSININ SAÇA FAYDALARI NELERDİR?

Mucizevi çam terebentin saça olan faydası oldukça fazladır. Saçlarınızın dökülmesini büyük oranda durdurmayı sağlıyor. Saç diplerinizi mineral ve vitaminler yönünden beslemektedir. özellikle saç dökülmelerinde de yarı yarıya bir azalma sağlayarak saçları derinlemesine gerçekten destekler. Özellikle saç terebentinin saç dökülmelerini önlemesinin yanında dökülen eski saç köklerinin yerine yeni saç çıkmasını sağlıyor. Saçlarınıza maske yapmanın kimyasal yollarından uzak durarak doğal bakım yapmayı tercih ediniz. Esansın doğallığı ve hoş kokusuyla bütünleşen aromasını saçlarınıza kazandırarak en uygun fiyata en doğal bakımı yaparsınız. Direkt saça kesinlikle uygulamayın bir şampuana ekleyip kullanabilirsiniz. Badem yağı, biberiye yağı ve zeytinyağı gibi uçucu yağlarla karıştırarak bir karışım hazırlayabilir ardından saçlarınıza uygulama yapabilirsiniz. Ya da şampuanınıza eklemek suretiyle kullanılabilir. Çam esansının en doğal şekli olan distile hali terebentin esansının ilk olarak doğal olmasına sentetik ya da yapay olmamasına dikkat edin. Özellikle taze olmasına ve muhakkak bir firma güvencesi altında olmasına dikkat ederek aktarlardan ve eczanelerden temin edilebilir. Yapay ya da ucuz ürünlerde sağlığınıza ciddi şekilde zarar verebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir