Buhar Banyosu ve Yüze Faydaları

      Yorum yok Buhar Banyosu ve Yüze Faydaları

Yüzünüzdeki ışıltısız görünümden şikayetçiyseniz ve bu durumdan kurtulmak istiyorsanız buhar banyosunu deneyebilirsiniz. Buhar banyosu ile yüzünüzdeki siyah nokta ve ölü derilerden kolayca kurtulabilirsiniz. Siyah noktalar özellikle beyaz tenli olan kişiler için büyük bir sorundur. Çünkü beyaz tende siyah noktalar gecenin karanlığında beyaz gömlek giymek gibi kendini ön plana çıkartır. Bu rahatsız edici durumdan kurtulmak için buhar banyosunu şu şekilde yüzünüze uygulayabilirsiniz.Yüz için buhar banyosu, yüzü temizlemek için buhar banyosu, siyah noktalar için buhar banyosuBuhar banyosu için gerekli malzemeler

Derince b ir kap eğer mümkün iğse bir leğen ya da kova olabilir, sıcak su, temiz bir havlu, nemlendirici krem. Tüm bu malzemeleri bir araya getirdiyseniz uygun bir ortama geçin ve buhar banyosuna hazır hale gelin. Buhar banyosu dediğimizde tüm vücudunuzu düşünmeyin, yapacağınız buhar banyosu yüzünüz için olacak.

Buhar Banyosunun Yapılışı

Yüzünüzü su buharı ile siyah noktalarından arındırmak için yapmanız gereken şeyler şunlardır. Derince bir kabın içine kaynak suyu boşaltın. Burada dikkatli olmanız gereken konu suyun yüzünüzü haşlayacak kadar değil terletecek kadar sıcak olmasıdır. Aşırı sıcak suyu ile sakın ola yüzünüze buhar banyosu uygulamayın. Derince bir kaba sıcak suyu koyduktan sonra yüzünüzü suya doğru eğin ve temiz havlu ile başınızı su ile yüzünüz arasına hava girmeyecek şekilde örtün. 5-10 dakika yani kısacası dayanabildiğiniz kadar su buharında yüzünüzü tutun. Dayanabildiğiniz son noktaya kadar dayandıktan sonra yüzünüzü açın ve genişleyen gözeneklerinizin içindeki siyah noktaları aşırı bir şekilde sıkmayan iki tırnağınız ile sıkıştırıp cildinizin yüzeyine çıkartın. Böylece yüzünüz temizlenecektir. Siyah noktalarınızı çıkarttıktan sonra yenilerinin oluşmamasını sağlamak için yüzünüzü hemen normal sıcaklıktaki su ile yıkayın ve birkaç dakika bekledikten sonra da soğuk su ile yıkayın. Sıcak su buharı yüzünüzdeki gözenekleri genişleteceği için mutlaka bu uygulamadan sonra soğuk su uygulaması yaparak gözeneklerin tekrar sıkılaşmasını sağlayın. Gözeneklerinizi sıkılaştırdıktan sonra tercih ederseniz yüz nemlendirme kremi sürerek yüz banyonuzu noktalayabilirsiniz. Tamamen su buharı ile doğal bir uygulama yaptığınız için bunu sık sık yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir