Botoks Nedir ve Nasıl Yapılır?

      Yorum yok Botoks Nedir ve Nasıl Yapılır?

Botoks çok yüksek miktarda içerdiği bileşenler ile uygulandığı alanda başarılıdır 5 ayda 1, tekrar eden uygulamalarda, bir düzen durumunda uygulanırsa, son derece oldukça başarılı neticeler elde edilir. Daha büyük yüz kaslarına sahip olan erkek hastalarda yüz kaslarını daha çok kullanan, çok mimikli kişilerde tedavinin daha sık aralıklarla uygulanması gerekiyor.botoks nedir, botoks uygulaması, botoks iğnesi

Amerikan Society Aesthetic Plastic Surgery (ASAPS) ve onun kardeş organizasyonu olan Amerikan Plastik Cerrahlar (ASPS) göre, Botox son derece güvenlidir. Bir milyondan çok kişi Botox enjeksiyonları almıştır. Seneler geçtikçe, Botox hem bir erkekler hem bir de bayanlar arasında cerrahi olmayan kozmetik prosedürler arasında bir numaralı sırada bulunuyor. Komplikasyonlar nadirdir; en sık görülen yan etkileri morarma ve uyuşukluk enjeksiyon yerinde, baş ağrısı, bulantı ve grip benzeyen belirtiler olarak sayılabilir.

ASAPS enjeksiyon Botox doktor öncesinde aldığınız soru şu sizin önerilerinizle soruyor: Hangi kurul sertifikasına sahip?  ( Hekimler ya plastik cerrahi ya da dermatoloji sertifikalı en Botox enjeksiyonları vermek için .) Ne Türlü enjektabl tedaviler yapmak için eğitildi? İtinalı olarak Botox tedavisi sağlıyor musunuz? Benimle aynı tedavi yaptıran kaç kişi sizi tercih etti? Siz şahsen beni enjekte edecek misiniz? Değilse, hangi kişi ve özellikleri neler?

Botox komplikasyonlar ciddi olsa da nadirdir son derece veya kas güçsüzlüğü nefes sorun onların uyarı işaretleri de dahil olmak üzere kötüleşme veya beklenmedik yutma güçlüğü, bozulmuş konuşma. Bu belirtilerden herhangi biri meydana gelirse tıbbi yardım alın. Bu etkiler birkaç hafta beklenmemelidir. Geç olmadan bildirilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir