Biberiyenin Sağlığa Faydaları

      Yorum yok Biberiyenin Sağlığa Faydaları

Guatra, zihni açar,  kalp ve ya damar hastalıklarına iyi gelir. Kanı temizleye ya da uykusuzluğun giderilmesine yardımcı olmaktadır. Kaynatılarak demlenmesi sonucunda elde edilen su ile saçlar yıkanırsa saçlara sağlık ve parlaklık vermektedir. Kilo vermeyi düşünenler tarafından da aynı şekilde demlenerek çayının içilmesi iştahı keserek fazla yemek yemenin önüne geçiyor. Kozmetik sektöründe de kendisine yer bulan biberiye cildin yenilenmesi ve sivilcelerin önlenmesine yardımcı olur.biberiye nelere iyi gelir, biberinin faydaları, biberiye vücutta nelere iyi gelirBiberiye Kilo Vermeyi Sağlar: Biberiye bitkisinin taze ya da kurutulmuşunun çay olarak hazırlanması ve tüketilmesi iştahı keserek kolay kilo verilmesine yardımcı olmaktadır. Özellikle biberiye bitkisinin yapraklarından elde edilen yağın bel veya basen bölgesine uygulanması incelmeyi hızlandırır. Bununla beraber bayanların korkulu rüyası haline gelen selüloitlerden arınmaya yardımcı olan biberiye yağı selüloitle olan bölgeye yaklaşık 10 – 15 dakika süre ile masaj yaparak uygulanmalıdır. İncelmeyenin yanı sıra cildin pürüzsüz görünüme kavuşmasında oldukça etkili rol oynamaktadır.

Biberiye Kanseri Engeller: Biberiye oldukça güçlü anti kanser bileşeni olarak bilinen karnosal içerir. Bu konuyla ilgili olarak yapılan bilimsel araştırmalar meme kanseri, kolon kanseri, prostat kanseri, lösemi ile cilt kanserine karşı etkili bir şekilde şifa kaynağı olabileceği yönünde sonuçlar vermektedir.

Biberiye Belleği Geliştiriyor: modern bilim biberiyenin beyin veya sinir hastalıkları üzerinde pek çok olumlu etkisinin olduğunu ortaya koyulmuştur. Alzheimer gibi yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkabilecek hastalıkları engellediği belirlenmiştir.

Biberiye Migreni Giderebiliyor: tencere içerisine bir miktar biberiye koymalısınız ve yüzünüz açık kalacak şekilde başınıza havlu koyunuz ve tencereden çıkan buhara doğru eğilerek 10 dakika boyunca buharı solumalısınız.

Biberiye İyi Bir Ağrı Kesici Özelliklerini Barındırır: Biberiye sadece migren ağrılarını değil aynı zamanda ise içerdiği uçucu yağlar tropikal uygulandığında kas veya eklem ağrılarının da şiddetini giderir.

Alerji ve Enfeksiyon Sorunlarını Çözüm: Biberiyenin alerji, iltihap ile enfeksiyon sorunlarına iyi geldiği bilimsel olarak belirlenmiştir. İltihap ya da enfeksiyon sürecinde önemli rol oynamaktadır ve fazla nitrik oksitleri ortadan kaldırılmasına yardımcı olur.

Bağışıklık Sistemini Güçlendirmektedir: öncelikle mide ülseri olmak üzere pek çok hastalığı gidermektedir. Anti, anti-enflamatuar ile anti-kanserojen özelliğinin olması genel anlamda bağışıklık sistemine katkıdasın vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir