Aşırı Kilo Verme Sonrası Estetik Meme Operasyonları

Vücut kitle indeksi 40 ve üzerinde olan obez hastalar için hızlı kilo vermeye olanak sağlayan mide küçültme veya mide bypass ameliyatları yapılabilir. Bu operasyonlar sonrası hemen hemen her zaman çok hızlı ve büyük miktarda kilo verme sağlanır. Ancak bu hızlı ve büyük miktarda kilo verme nedeni ile cilt sarkar ve görsel olmayan bir vücut görüntüsü ortaya çıkar. Aşırı kilo verme sonrası oluşan vücuttaki deformasyonları gidermek amacıyla estetik operasyonlar uygulanır.estetik meme operasyonları, kilo verme sonrasında meme estetiği, kilo vermenin ardından meme estetiği yaptırma

Büyük miktarda kilo vermiş insanların genelde kollarından, bacaklarından ve karınlarından sarkan deride çok görsel olmayan bir görüntü oluşur. Ciddi miktarda kilo vermiş olmalarına karşın yine de kendilerini rahat hissetmeyebilirler. Vücuda artık fazla gelen sarkan deriler, dar giysiler giymekten kişileri alıkoyabilir.

Mide bypass ameliyatlarından sonra verilen fazla kilo nedeniyle sarkan deri parçaları yalnızca görünüm ile ilgili sorunlar değil, sağlık sorunlarına da neden olabilir. Üst üste binen deri katlantıları arasında kalan bölge sürekli nemli kalarak mantar enfeksiyonlarına neden olabilir. Aşırı kilo verme sonrası estetik operasyonları kişinin sağlığının yanısıra özgüvenide yerine getirir.

Ciddi miktarlarda kilo veren kişiler aynı zamanda meme kaldırma veya meme küçültme operasyonlarına da ihtiyaç duyabilirler. Bu operasyonlar, deri katlantılarına yönelik yapılan estetik operasyonlar ile eşzamanlı olarak yürütülebilir.

Aşırı kilo verme sonrası estetik operasyonları, kişinin kilo almadan önceki vücut yapısına sahip olmasına yardımcı olur. Eğer siz de cerrahi olarak sarkan cildinizin düzeltilmesini istiyorsanız bu konuda uzman bir plastik ve rekonstrüriktif cerrahi uzmanına başvurabilirsiniz. Doktorunuz size operasyon hakkında gerekli bilgileri verecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir