Arı İlaçlama Yöntemleri

      Yorum yok Arı İlaçlama Yöntemleri

Arı İlaçlama yöntemleri :16 ila 28 mm boyutları arasında olan arılar hayatın merkezini oluşturur. Ama arı türleri ilkbahar aylarında insanların yaşam alanlarına girerler. Uçan ve bal yapan canlı türleri olarakta bilinen arılar doğanın dengesini ve hayatın akışını sağlayan ender canlı türlerindendir. Arı ilaçlama yöntemleri diğer zararlı canlı türlerinden farklılık göstermektedir.arı ilaçlama, arı nasıl ilaçlanır, arı ilaçlama neden yapılır

Vücut yapıları 3 ana bölümden oluşan arıların, baş, karın ve göğüsten oluşan fizyolojik yapıları mevcuttur. Bal arısı, yaban arısı, eşek arısı, çömlekçi arısı ve tarla arısı gibi çeşitleri de vardır. Bu arı türleri içinde en zararlı olanı yaban arısındır. Yaban arısı iğnesini insan vücuduna enjekte ettiği sıvı sayesinde derin bir acı verir. Yaban arısı en zararlı arı türüdür. Yaban arısının verdiği zararlar ölümlerle sonuçlanabilmektedir. Bu konuda arılar için özellikle yaban arısı için ilaçlama yapılması gerekmektedir. Aksi halde ölümler kaçınılmaz olmaktadır.

Arıların ilaçlanmasına ilişkin olarak; ucuz ve sahte ilaçların kullanılması uygun değildir. Bu durumda zehirlenmeler ve alerjik reaksiyonlar kaçınılmazdır.

Arı Mücadele ve Yöntemler

Arılarla mücadele ve yöntemler oldukça zordur. Arıların çıkarttığı sesler ve toplu olarak hareket etmeleri çoğu zaman ürkütücü olmuştur.

Arılar için geliştirilen özel teknik ve yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemler sayesinde arılar rahatlıkla kontrol altına alınabilmektedir. Arıların istila ettikleri alanlar da çok önemlidir. Açık havada yaban arılarının konuşlanmaları ayrı bir şeydir. Evlerde eve yakın yerlerde konuşlanmaları durumunda ise kapalı mekanda başka bir uygulama süreci olacaktır demektir.

Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı olan ve tüm ruhsat ve belgelere sahip olan kişi ve kurumlardan ilaçlama talebinde bulunabilirsiniz. Bu türden yasal süreçleri barındırmayan kurumlardan ısrarla uzak durulması gerektiğinin altını çiziyoruz. Yaban arısı ve diğer zararlı canlı türlerinden kurtulmanın tek yolu ilaçlama yapmaktır. Arı ilaçlama fiyatları çok fahiş fiyatlar değildir. Bu konuda ilaçlama firmamızı arayarak bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir