Android Telefonunuz Tuğlaya Dönmesin

      Yorum yok Android Telefonunuz Tuğlaya Dönmesin

Android olan telefon ya da tabletinizi root işleminden geçirerek uygulamaları en yetkili kişi olarak rahatça kullanmaktan hoşlanıyor olabilirsiniz. Fakat, root işlemi gerçekleştirirken bazı riskler aldığınızın da farkında olduğunuzu umuyoruz. Çünkü, herhangi bir sorun ile karşılaştığınızda cihazınızın çok büyük zararlara uğrayacağını unutmayın. İşte buna tuğla denilmektedir. Yani tuğla terimi, kullanılamaz hale gelen cihazlar, çoğunlukla da kullanılamaz hale gelen telefonlar için kullanılmaktadır. Tuğla denilmesinin nedeni ise, siz onarmaya ve kullanılır hale getirmeye uğraşsanız da başarılı olamayacağınızdandır. Sizin de cihazınınız tuğla olmaması için sizlere öneriler sunmak istiyoruz.android telefon yedekleme, android telefonu geri yükleme, android telefondan veri kurtarmaCustom Recovery mutlaka yükleyin

Bir android işletim sisteminin kurtarılmasının genel olarak üç tane yöntemi bulunmaktadır. Bunlarda ilki dowland modudur. İkincisi ise; Bootloader işlemidir. Sonuncusu ve en önemlisi ise Custom Recovery işlemidir. Custom Recovery ile cihazınızı çok rahat şekilde yedekleyebilir ve olası kötü sonuçlar için cihazınızı koruma altına alabilirsiniz.

Yedeklemek her zaman işe yarar!

Backup yolunu izleyerek cihazınızı mutlaka yedekleyin. Cihaz yedeklendiği zaman herhangi bir aksaklık olduğunda dahi cihazının eski haline kolaylıkla dönebilirsiniz. Böylece hiçbir şekilde zarara uğramadan her türlü sorunu kolayca atlatabilirsiniz.

Nandroid yedeği almak da bir çözüm

Yedekleme işlemini yapsanız dahi her türlü dizini yedekleyemezsin. Bu nedenle nandroid yedeklemesini yapmanız gerekmektedir. Böylece her türlü dizinizin yedekleme işlemi yapılmış olur. Ayrıca tek bir yedek almak da çözüm değil. Aldığınız yedeği bilgisayarınıza da kopyalarsanız cihazınızın korumasını kat kat arttırmış sayılırsınız.

Hard resetlemesini bilmiyorsanız da mutlaka öğrenin

Cihazınız donduysa ne yaparsanız? Birçoğunuz şarj bölgesini çıkartıp takarak resetlersiniz değil mi? Böylece cihaz yeniden başlar ve donma işleminden kurtulmuş olursunuz. Ama artık telefon ya da tabletlerin büyük bir çoğunluğunda böyle bir sistem yok. Yani donduğunda ya da her hangi bir sorunda yeniden başlatmak için çıkartabileceğiniz bir batarya kısmı günümüz cihazlarında bulunmamaktadır. Bu nedenle Hard resetlemesini öğrenmeniz faydanıza olacaktır. Hard reset dediğimiz olayın fabrika ayarlarına dönmek olduğunu düşünmeyin. Bahsettiğimiz hard reset cihazınızı yalnızca yenide başlatır ve her cihazda farklı bir tuş ile bu işlem gerçekleşmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir