Android Telefonu Hızlandırmak

      Yorum yok Android Telefonu Hızlandırmak

Gelişen teknolojinin günlük hayatımıza dahil ettiği android cihazları, neredeyse günün her anında yanımızda bulunduruyoruz. Bu cihazlar sayesinde her işimizi kolaylıkla yapıyor ve üstelik karşılığında bir şey ödemiyoruz. Her anımızda yanımızda bulundurduğumuz bu cihazlar bazen öyle yavaşlıyor ki değil işimizi yapmak,  mesaj bile yazamaz hale geliyoruz.  android hızlandırma, android hızlandırıcı program, android hız sorunuPeki bu cihazları bu duruma getiren durum nedir? Tabi ki işlemci performansı ve yetersiz RAM karşımıza çıkıyor. Maalesef android telefon ve tabletlerin hepsi yavaşlama eğilimi içindedirler. Bunun birçok sebebi olabilir bunlar;  haddinden fazla uygulama yükleme, eski uygulama verilerinin tamamının silinmeyişi, hareketli arka planlar gibi nedenleri sıralayabiliriz. Bazı çıkan uygulamalar var bu uygulamalar android hızlandırmayı  artırıyor. Bu uygulamalar cihazınızı en üst seviye modelleri kadar hızlandırmıyor ama düşük performanslı telefon ve tabletlerinizin performans ve  hızını yeterince artırıyor. Sizlerin de  telefon ve tabletlerinizin  yavaşlaması ile sinirleriniz bozuluyor ve işin içinden çıkamıyorsanız;  aşağıdaki uygulamalar ile bunun üstesinden kolaylıkla gelebilirsiniz. Clean Master: Bu uygulama , android telefon veya tabletinizin RAM belleğini temizler ve istemediğiniz uygulamaları telefonunuzdan rahatlıkla silmenize yardımcı olur.  Kullanıp memnun kalan ve  kullanıcısı çok olan clean master kullanan kişilerin ”’ü tarafından önerilmektedir.

Greenify: Android uygulamaları sistem açılır açılmaz çalışmaya başlar. Bunları manüel yani el ile de durdursanız da çalışmasını bir şekilde sürdürür. Bu durum sonucunda telefonunuz aşırı şekilde kasılıp yavaşlamaya ve performansında azalmalara sebep oluyor. Greenify uygulaması bu ve buna benzer arka planda çalışan uygulamaları telefon kullanılmadığı durumda hemen  durduruyor. Bu android hızlandırıcı program ile telefonunuzda birden fazla uygulamanız varsa rahatlıkla durdurabilirsiniz.

Android Assistand: Android cihazınıza yapacağınız bakım ve performansını artırmak için kullanılan uygulama, RAM temizleme ve batarya durumunu gösterme gibi birçok özelliği taşımaktadır. İçeriğinde ki bir çok araç kutusu ile kullanıcılar tarafından çok tercih edilmektedir.

App Cache Cleaner:  Android cihazın hafızasında biriken dosyaları tek dokunuşla silerek, cihazın hafızasında geniş alan açıyor. Böylece android cihazın performansı çok daha iyi oluyor.  Ayrıca içeriğini hafıza kartına taşımayı kolaylaştırıyor.

SD Maid: Android cihazlar bazen bize lazım olmayan onlarca belgeyi ve dosyayı hafızasında taşır ve buda cihazın yavaşlamasına neden olur. Andoid hız sorununa neden olan bu dosyaları  SD Maid bu temizler ve cihazı  hızlandırır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir