Aküsü Biten Arabaya Nasıl Vurdurulur?

      Yorum yok Aküsü Biten Arabaya Nasıl Vurdurulur?

Vasıtanızı kesinlikle geri geri veya 1. viteste vurdurmayın. Tavsiye edilen bir yöntem mevcuttur. Vasıta minimum 2. Viteste vurdurulmalı ki yeni kalkış yapan bir vasıta motoru rahat bir şekilde bu vites işler. Vasıta harekat halinde iken duraklar, vasıta komple stop yada2. Vites hızına düşürülüp o şekilde devam etmesi gerekir. Eğer vasıtayı tek başına itemiyorsanız ve tek başınaysanız çevrede güç bulmalısınız. Aksi taktirde her zaman yokuş aşağı yol bulmalısınız.  Vasıta 20 km vb bir hızla geldiğinde debriyaja basılır. 2. Vitese takıp sonra kontak açılır. Ve son olarak da ayağı debriyajdan çeker çekmez marşa ve gaza aynı seferde basılır.arabayı vurdurma yöntemleri, aküsü biten arabayı çalıştırma, aküsü biten arabayı vurdurmaVasıta sizi korkutacak bazı sesler çıkartacak ve kendini geriye doğru atma pozisyonunda olacaktır. Size tavsiye çok dikkatli olun, eğer ki motor hareketini sağlarsa vasıta kendini öne doğru atacaktır. Yada motor maksimum 3 saniye içinde normal hareketlerine başlamamışsa vasıtayı durdurup ve daha sonra sorunu gidermeyi deneyin.

Arabayı Vurdurmanın Zararları

 Arabayı vurdurma her zaman zararlı olmayabilir.  Yani usta bir şoför vasıtanın normal çalışmasında çok az zarar verebilir. Lakin acemi, vasıta ile ilgili pek fazla bilgisi olmayan birisi araca zarar verebilir. Ve bu aynı zamanda aracın hırpalanmasına sebep olur.  Vasıtayı vurdurduğumuz andan itibaren tekerlekten gelen güç ile direk olarak pistonlara ( yağ sistemi) iletilir. Yağ sistemine gelen ani güç sebebiyle küçük ama önemli bir olası durumda yamulabilir. Ve trigel dişleri deforme olmuş olabilir ve daha da fazlası trigel dişleri koparak yağ sistemlerin deli bir biçimde dağılmasına sebep olur. Bundan dolayı bilinçli ve tecrübeli bir ustaya araç teslim edilmelidir.

Vurdurarak Çalıştırma Hususunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Akümülatöre takviye yapma imkanınız varsa takviye yapın. Bu işlem araçlar için çok riskli bir durumdur. Mejbur kalmadıkça bu yönteme başvurmayın. Kesinlikle aracınızı geri viteste vurdurmaya çalışmayın. Aksi taktir de vites kutusunu bozabilirsiniz. Vasıtanızı benzin-hava karışımı(karbüratör) değilse, enjeksiyonlu ve dizelse her ne sebeple olursa olsun vurdurarak çalıştırmayın. Ayrıca otomatik vites vasıtalar ittirilerek çalıştırılmaz. Bunu kesinlikle denemeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir