Ağda Sonrası Sivilcelerden Nasıl Kurtuluruz?

      Yorum yok Ağda Sonrası Sivilcelerden Nasıl Kurtuluruz?

Vücut temizliği sağlığımız açısından oldukça önemli bir detaydır. Bu sebeple belli zamanlarda koltuk altları, bikini bölgesi ile bacaklardaki tüylerin alınması gerekiyor. İstenmeyen tüyleri yok etmek için farklı yöntemler uygulanır. Lazer operasyonlar, bitkisel yöntemler, ağda, tüy dökücü kremler ile çeşitli bantlar bayanlar tarafından sıklıkla kullanılır. Görüldüğü üzere yanlış ağda uygulamaları sonucu ciltte istenmeyen sivilceler oluşmakta ve özellikle bu sivilcelerden kurtulmak için çareler aranıyor. Ağda sonrası kullanılabilecek bazı krem ve merhemler bulunmaktadır. Bu kremleri uygulayarak cildinizin nemlendirmesini sağlayınız. Ancak bu kremleri sadece kuru cilt tipine sahip kişilerin kullanması gerekir. Cilt tipiniz yağlı veya hassas ise bu nemlendirici kremleri kullanmanız sivilceleri daha da arttırmaktadır. Yağlı ve hassas cilde sahip kişiler ağda öncesinde ve ağda sonrasında pudra kullanmaları önerilir. Pek çok cilt problemi için kullanılan en etkili kremlerden biri olan bepanthini ağda sonrası oluşan sivilceler içinde kullanılmaktadır. Kötü bir kokuya sahip olsa dahi madecassol krem de ağda sonrası sivilceler için iyi bir tercihlerden biridir. Özellikle bu krem vücut çatlaklarının giderilmesinde ve tahrip olan cildin yenilenmesi amacıyla da kullanılıyor. Ağda sonrası sivilceye benzeyen fakat bir türlü geçemeyen cilt problemleri çeşitli alerjik enfeksiyonların habercisi olabileceği için hemen doktorunuza danışmalısınız. Ağda sonrası sivilceleri önlemek için ise;sivilcelere kesin çözüm, sivilce nasıl geçer, sivilceleri geçirmenin yolları

  • Ağdanızı çok hızlı çekmemeye özen gösteriniz. Sert çekilen ağda sonucu cildiniz tahriş olur ve sivilcelenme problemleri oluşur.
  • Yine de yüz bölgenizde ağda uygulaması sonrası buz masajı yaparak sivilcelenmeyi önlersiniz.
  • Ağda uygulayacağınız bölgeye pudra sürerek cildinizi nem ile yağının azalmasını sağlayınız. Böylece deriniz tahriş olmaz ve siz rahatlamış olursunuz.
  • Ağda sonrasında hijyenik mendiller kullanarak cildinizi temizlemeniz de önemli bir konudur.
  • Eğer ki, yüz bölgenize ağda uygulayacaksanız hemen öncesinde makyaj ve cilt temizliğinizi çok iyi yapmanız gerekir
  • Ağda uyguladığınız bölgeye yaklaşık olarak 15 ile 20 dakika buz kompleksi uygulamanızda sivilce oluşumunu engellemektedir.
  • Yüz bölgenizi iyice temizledikten sonra pudra kullanarak cildiniz nemini almayı da asla unutmayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir