Acil kuryenin diğer kuryelerden farkı nedir?

      Yorum yok Acil kuryenin diğer kuryelerden farkı nedir?

Kurye insanların işleri güçleri arasında ulaştıramadıkları evrakları, eşyaları ve her türlü şeyi para karşılığında ulaşması gereken yere ulaştıran işe denir. Türlü türlü çeşitleri vardır. Mesela normal kurye hizmeti dışında acil olanı diğer adıyla Express kurye vardır. Acil kurye normal kuryeden farklı olarak tek bir işe odaklanır ve başka müşterilere uğramaz. Bunun sonucunda da normal kurye süresinin yarısında teslimatı gerçekleştirir. Bu hızlı hizmet karşılığında da normal kuryeye nazaran 2 kat daha fazla ücret talep eder.acil kurye nedir, acil kuryenin farkları, acil kuryenin diğer kuryelerden farkı

Acil kurye günlük iş hayatında kargaşa ve dağınıklığın içinde herkes için kullanılan bir kurye şekli haline geldi. Ancak herkesin Express kurye talebinde bulunması kurye firmalarını oldukça zorluyor. Acil kurye teslimatlarını yapan kişiler işin isminden etkilenerek araçlarını trafik kurallarının dışına çıkarak trafik canavarı şeklinde kullanmamalıdırlar. Herkes yaptığı işin sorumluluğunu bilmelidir. Acil kurye talebinde genellikle şirketler bulunuyor. O nedenle acil kurye teslimatında her hangi bir sorun olmaması gerekir. Oluşacak her sorun ve gecikme, kurye firmasının aleyhine olacaktır.

Kurye çalışanlarında artık ehliyet sahibi olmak zorunlu bir hal almıştır. Kuryelik yapanların insanlarla iyi ilişkiler kurabilen insanlar olmaları firmaların müşteriyle olan ilişkilerini belirler. Müşteri ile seviyeli ve iyi diyalogların kurulması kurye firmasına ve kuryeye olumlu şekilde yansıyacaktır. Çünkü Türkiye’de kuryelerin çoğu bahşiş ve komisyon ortağı olarak çalışıyor. Kuryeler maaşları olmadığı için müşterileri memnun edebilmeleri bahşiş açısından olumlu olarak dönecektir. Acil kurye işini tam anlamıyla yerine getirirse ve her hangi bir gecikmeye sebep vermezse kurye büyük bir bahşişin sahibi olabilir. Çünkü Express kuryeler müşteriler için oldukça önemlidir.

Tekrar açıklamakta fayda var; Express kurye normal kurye işleminden çok daha hızlı şekilde teslimatın yapılması ve buna karşılıkta fazla ücret alınması şeklinde yapılan kurye yöntemidir. Şehirlerin kalabalıklaşması ve zamanın gittikçe önemli hale gelmesi Express kuryenin iyice önem kazanmasına sebep oluyor. Gün geçtikçe de kurye firmalarının farklı yöntemler keşfederek zamanın değerini ortaya koyması beklenebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir